Hikmet Yavuz: “Sosyal faaliyetlerde öncüyüz”

Körücek Köyü Dayanışma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Hikmet Yavuz, sosyal ve kültürel faaliyetlerde öncü bir dernek olduklarını söyledi.

Güncel 20.03.2016, 23:20 20.03.2016, 23:20
875
Hikmet Yavuz: “Sosyal faaliyetlerde öncüyüz”

Mecitözü Kaymakamı Ahmet Demirci'nin ve ilçe protokolünün de katılımı ile köy konağında düzenlenen Arı Yetiştiriciliği Kursu sertifika dağıtım töreninde bir konuşma yapan Dernek Başkanı Hikmet Yavuz, derneğin kuruluşu, faaliyetleri, amaçları, geleceğe yönelik projeleri ve köyün sorunları hakkında bilgiler verdi.
Derneğin 1998 yılında kurulduğunu, amaçlarının bir yandan köyün kalkınmasını ve gelişmesini sağlarken, diğer yandan da köy halkı arasında birlik ve beraberliği pekiştirmek olduğunu dile getiren Hikmet Yavuz, derneğin özellikle çevre düzenleme ve ağaçlandırma konusunda önemli çalışmalar yaptığını bildirdi.
Her yıl geleneksel olarak şenlik ve dayanışma pikniği organize ettiklerini, etkinliklere katılımın üst seviye sağlandığını, konser programlarına önemli sanatçılar katıldığını belirten Yavuz, hastalık, cenaze, afet gibi durumlarda da dernek üyelerinin ve köy halkının yanında yer aldıklarını açıkladı.
Geçtiğimiz yıllarda muhtarlıkla işbirliği içinde köye bir konak kazandırıldığını, yemekhane, mutfak, wc, muhtar ve dernek odası gibi bölümlerin bulunduğu konağın tadilata ve yeni düzenlemelere ihtiyacı olduğunu sözlerine ekleyen Yavuz, eksikliklerin giderilmesi noktasında Kaymakam Demirci'den destek istedi.
Geçtiğimiz Aralık ayında yapılan genel kurulla birlikte yeni bir yönetim oluşturulduğunu, bu yıl Ocak ayından itibaren kendisinin başkanlığında Gani Uysal, Ali Topcu, Abdullah Olcan ve Sadık Özçetin'den oluşan yönetim kurulunun sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verdiğini ifade eden Hikmet Yavuz, kuruluşundan bugüne kadarki başkanları da isimleriyle anarak geçmiş yönetimlerin yaptıkları faaliyetlerden de bahsetti.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@