Hikmet Aydın: “Berkin’in katlinin sorumlusu ‘polise emri ben verdim’ diyenlerdir”

Berkin’in Gezi Direnişi ailesinin en küçüğü olduğunu ifade eden Aydın, “O, yiğit gençlerin kardeşi olarak, küçük bedeniyle, halklarımızın sevgisi ve desteğiyle 269 gün direndi, ancak kurtaramadık. Büyüyen öfkemiz, evden, bakkaldan ekmek almak üzere çıkan 14 yaşındaki çocukları katleden düzeninedir. Öfkemiz, yedi gencimizi katleden polisler için ”polisimiz kahramanlık destanı yazdı” diyenler ve onların kirli zihniyetinedir” dedi.

Güncel 12.03.2014, 22:24 12.03.2014, 22:25
861
Hikmet Aydın: “Berkin’in katlinin sorumlusu ‘polise emri ben verdim’ diyenlerdir”

Emek Parisi (EMEP) İl Başkanı Hikmet Aydın, “Gezi Direnişi’nin güzel çocuklarından biri daha aramızdan ayrıldı” diyerek, Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan ve Medeni Yıldırım’dan sonra aylardır yüreklerde yaşatılmaya çalışılan Berkin’i de kaybettiklerini bildirdi.

Kendi çocuklarının pisliklerini örtmek için bin dereden su getirip, mahkemeye ifadeye bile göndermeyenlerin verdikleri emirlerle halkın çocuklarını üçer, beşer öldürdüğünü ifade eden Aydın, “Berkin Elvan’ı 14 yaşındayken öldürdüler. Adını yüreklerimize, bilincimize, davamıza kazıyarak aramızdan ayrıldı. Günlerdir umutla, sevgiyle beklediğimiz “Berkin Uyandı” haberi yerine, bu sabah kara haberle sarsıldık” dedi.

Aydın, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Ne yazık ki, çocuğumuzu, kardeşimizi, sevgili Berkin Elvan’ımızı kurtaramadık.

‘Polise emri ben verdim’, ‘Polisimiz kahramanlık destanı yazdı’ diye böbürlenen bir Başbakanın, kendi çocuklarıyla evindeki milyon dolarları sıfırlamak için çırpındığı günlerde, polisin gaz kapsülüne hedef olan Berkin Elvan ölümle pençeleşiyordu.

O, Gezi Direnişi ailesinin en küçüğüydü. O, yiğit gençlerin kardeşi olarak, küçük bedeniyle, halklarımızın sevgisi ve desteğiyle 269 gün direndi, ancak kurtaramadık.

Büyüyen öfkemiz, evden, bakkaldan ekmek almak üzere çıkan 14 yaşındaki çocukları katleden düzeninedir.

Öfkemiz, yedi gencimizi katleden polisler için ”polisimiz kahramanlık destanı yazdı” diyenler ve onların kirli zihniyetinedir.

Öfkemiz, Berkin Elvan’ı katledenlere; Urla’da, Aksaray’da, Fethiye’de, Ordu’da HDP’li gençlere saldıran ırkçı, faşist güçlere ve onları fişekleyip, destekleyenlere.

Öfkemiz; gelecek güzel günler için mücadele edenlere tahammül göstermeyen, gençlerimizi ve çocuklarımız katleden düzene, kahrolası sistemedir.

Türkiye halklarına, işçi sınıfımıza ve tüm emekçilere çağrımız, baskı ve sömürü saltanatına son vermek üzere birleşmek, örgütlenmek ve ileri atılmak, gelecek güzel günleri hep birlikte kurmak için demokratik mücadelemizi yükseltmektir.”
(Taner ŞİMŞEK)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:11
Güneş 07:41
Öğle 12:36
İkindi 14:59
Akşam 17:20
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@