Hıdır Kınıklı güven tazeledi

Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesi Olağan Genel Kurulu Afra Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Hıdır Kınıklı güven tazeledi

Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şubesi Olağan Genel Kurulu Afra Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

23 Mayıs 2017 Salı 01:01
Hıdır Kınıklı güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi İl başkanı Hasan Suvacı, 19. Dönem Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu, Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergun, Genel Başkan Yardımcısı Gazi Aykırı, Genel Merkez Mali Genel Sekreteri Ömer Kurnaz, Teşkilatlandırma sekreteri Arif Yıldız, çevre illerin dernek başkanları ve çok sayıda üyenin katılımı ile gerçekleşen genel kurulda divan başkanlığına Kazım Ergün, başkan yardımcılıklarına Gazi aykırı, Recep Orhan, Ömer Kurnaz, Arif Yıldız, katip üyeliklere ise İbrahim Gür ve Lütfiye Erikçi seçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Genel kurulda Emekliler Derneği Çorum Şube Başkanı Hıdır Kınıklı’nın açış konuşmasının ardından CHP İl Başkanı Hasan Suvacı ve 19. Dönem Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu da birer konuşma yaptı. Faaliyet ve denetim kurulu raporlarının okunarak ibra edildiği Olağan Genel Kurulda yapılan seçimde tek liste ile seçime giden Hıdır Kınıklı yeniden başkan seçildi.

Yönetim Kurulu’nda ise yine daha önceki üyeler Rafet Kaymazlı, İrfan Delibaş, Serpil As ve Ali Bardakçı yer aldı.

Yapılan seçimde Denetim Kurulu üyeliklerine de Mustafa Çiftçi, Gazi Şenol ve Halil Taştan yer aldı.

Seçimde konuşan Türkiye Emekliler Derneği Çorum Şube Başkanı Hıdır Kınıklı, emekliler için her şeyin daha iyisini istediklerini, Çanakkale’ye gezi düzenlediklerini ardından bunu Belediyelerin yapmaya başladığını, emekliler için sözünü aldıkları konutların da temelinin atılmasını beklediklerini söyledi.

(Erkan BAYATLI)