“Herkes O'nu Okuyor”

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Peygamber Yolu Derneği’nin Türkiye genelinde başlattığı “Herkes Onu Okuyor” kampanyası Çorum’da da hayata geçirildi. Çorum Eğitim Sevenler Derneği’nin (ÇESDER) ilimizde yürütmek için protokol yaptığı kampanya ile ilgili dernekte basın toplantısı düzenlendi.

Güncel 12.01.2014, 23:56 12.01.2014, 23:57
861
“Herkes O'nu Okuyor”
Kampanyanın içeriği hakkında bilgi veren Çorum Eğitim Sevenler Derneği Başkanı Erdem Hızarbaş, “Peygamber Efendimiz, insanlık semasına bir güneş gibi doğarak bütün karanlıkları aydınlatmıştır. O'nun getirdiği mesaj bir huzur kaynağıdır. İnsanlığa yeniden bu huzuru götürmenin yegâne çaresi, insanımıza O'nu ve O'nun getirdiği nuru tanıtabilmektir. Efendimiz, sadece yaşadığı dönemin insanlarına gönderilmemiştir; O, gelmiş ve gelecek tüm zamanların peygamberidir. Peygamber olarak yaşadığı 23 yılın içinde, kıyamete kadar yaşanması muhtemel bütün problemlerin cevabı vardır. Peygamber Efendimizi hakkıyla tanımak ve tanıtmak için yola çıkan Peygamber Yolu Derneği de ‘Herkes O'nu Okuyor’ kampanyasını başlattı” diyerek bugünlerde dört bir yanda kampanyadan bahsedildiğini belirtti.
Kampanyanın ortaokul, lise ve yetişkin olarak üç kategoriden oluştuğunu ifade eden Hızarbaş, “Ortaokul kategorisindekiler Rahîme Kaya’nın “Efendiler Efendisi Hz. Muhammed” kitabını, lise kategorisindekiler Reşit Haylamaz'ın “Efendimiz” adlı eserini, yetişkin kategorisindekiler ise muhterem Fethullah Gülen’ın “Sonsuz Nur” adlı eserini okuyacaklar” dedi.
24 Mart’ta son bulacak kampanya sonunda dereceye girenlere ödül verileceğini de anlatan Hızarbaş, “24 Mart'a kadar verilen sürenin sonunda tüm katılımcılar sınava tabı tutulacak. Sınava katılmak isteyenler, kitaplardan kendisine uygun olanı kitapevlerinden alabilecek ve sınav için kayıt yaptıracak. Sınava katılmak isteyenler,"herkesonuokuyor.com" sitesinden kayıt yaptırabilecek. Son başvuru tarihi 24 Mart'tır. Sınavlar 31 Mart-12 Nisan arasında yapılacak. Sınavda 3 kategoride dereceye giren 23'er kişiye çeşitli ödüller verilecektir. 17 Nisan 2014 Perşembe günü ödül töreni yapılacaktır” diyerek 7'den 70'e tüm Çorum halkını Efendiler Efendisi hayatını okumaya davet etti.
Gazetecilere kutlama
Çorum Eğitim Sevenler Derneği’nde düzenlenen toplantıda ÇESDER Başkanı Erdem Hızarbaş, basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü de kutladı. Hızarbaş, “Tüm basın çalışanlarının gazeteciler günü kutlu olsun” diyerek gazetecilere“Gönül Tahtımızın Eşsiz Sultanı Efendimiz” kitabını ve flash bellek hediye etti. Basın açıklaması ve kitap takdiminin ardından gazetecilere kokteyl ikram edildi. (Onur MÜLAZIM)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@