“Herhangi bir kişiye teklif götürmedik”

CHP Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, bazı yayın organlarında Cumhuriyet Halk Partisi’nin farklı isimlere teklif götürdüğüne ilişkin çıkan “kulis haberleri” ile ilgili yaptığı açıklamada, söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Güncel 09.11.2018, 19:19 10.11.2018, 00:30
376
“Herhangi bir kişiye teklif götürmedik”

“2019 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Başkan Aday Adaylarımızı geçtiğimiz günlerde yazılı ve görsel medya aracılığı ile paylaşmıştık. Bazı yayın organları Cumhuriyet Halk Partisi’nin farklı isimlere teklif götürdüğünü iddia ederek kulis haberi olarak paylaştılar” diyen Tüfekçi, bu haberlerin gerçeği yansıtmamakla birlikte kamuoyunu yanlış yönlendirdiğini dile getirdi.

CHP’nin basın özgürlüğünü her daim savunmaya devam edeceğini belirten Tüfekçi, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Fakat basın özgürlüğü içerisinde yer almayan bazı maksatlı haberler üzerine bu açıklamayı gerekli görmüştür.

Cumhuriyet Halk Partisi yönetim kadrolarını güçlendirerek, yerel seçimlere büyük şevk ve heyecan içerisinde, yerelde iktidar olmak hedefiyle yola çıkmıştır. Bu hedeften rahatsız olan bazı karanlık odaklar, kendi hesapları için kamuoyunu yanlış yönlendirerek Cumhuriyet Halk Partisi tüzel kişiliğini yıpratma gayretindeler.

Hedefimiz Çorum’da herkesi kucaklayan sosyal, adil bir belediyecilik anlayışıdır. Güzel şehrimiz Çorum’da kardeşlik ikliminin hâkim olduğu bir şehirde hep birlikte huzur içerisinde yaşamalıyız. Rant için değil halk için bir belediyecilik anlayışı içerisinde şu ana kadar partimizin açıklamış olduğu aday adayları Özgür Kılıç, Saadet Aydoğdu ve Osman Samsunlu’dur.

Cumhuriyet Halk Partisi aday belirleme kriterleri partimizce çok açık ve net bir şekilde daha önce yazılı ve görsel basın aracılığı ile ilan edildi. Bu kriterlere uyan herkes gelip müracaat ederek partimizden aday adayı olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak herhangi bir kişiye teklif götürmüş değiliz.

Çıkan haberlerin kesinlikle gerçeği yansıtmadığını bir kez daha vurgular, mevcut adaylarımız dışında herhangi bir kişiyle görüşme yapılmamıştır. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@