“Her zaman çiftçinin yanındayız”

Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Şevket Avcı, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’a yeniden il başkanı seçilmesinden dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

“Her zaman çiftçinin yanındayız”

Koyun ve Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Şevket Avcı, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’a yeniden il başkanı seçilmesinden dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

27 Şubat 2018 Salı 22:15
“Her zaman çiftçinin yanındayız”

Birliğin yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Şevket Avcı, Karadağ’ı geçtiğimiz ay içerisinde yapılan AK Parti Çorum 6.Olağan İl Kongresinde yeniden İl Başkanlığına seçilmesinden dolayı tebrik etti.

AK Parti’nin her dönemde kendilerine yardımcı olduğunu söyleyen Şevket Avcı, “Bizlere her anlamda destek olan partimizin ve sizlerin yanında yer almaya devam edeceğiz. Ülkemizin kalkınması için ilimizde hükümetimizin ve sizlerin desteğiyle koyun ve keçi yetiştiriciliği ivme kazanmıştır. Milletimize en iyi şekilde hizmet etmek için çalışacağız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Avcı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

AK Parti hükümetlerinin her zaman çiftçinin ve köylünün yanında olduğunu dile getiren Karadağ, “Yaptığımız hizmetler sizlerin refah seviyesini artırmak içindir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın geçtiğimiz günlerde 300 koyun projesiyle ilgili yaptığı açıklama ile ülkemizde hayvan yetiştiriciliği için sizlere destek vermiştir. 300 koyunu Ziraat Bankası'nın kredisiyle tarım kredi alacak. TİGEM sözleşmeli ailesi olacak. Biz ona yem ve ilaç desteği de vereceğiz. Asgari ücretini vereceğiz. Sigortalayacağız ama bunu bir avans olarak veriyoruz. Biliyoruz ki bu işin içerisinden iyi para kazanılacak. En kötü ihtimalde bir koyun 1,4 yavru verirken, biz 1 olarak kabul ediyoruz. Yani bir yıl sonra bu 300 koyun 300 yavru veriyor. 300 koyun ve 300 yavrunun 5 ay sonra fiyatları belli. Bu 300 koyun, direkt olarak üreticinin hakkı. Bizim değil. Yani 300 koyunun fiyatı belli ve fiyatını çarpacaksınız. Bizim verdiğimiz avansı çıkartacaksın. Elinde adamın para kalacak. Ne kadar kalacağını da biliyoruz. Bir aileyi gerçekten geçindirecek” açıklamasında bulundu.

Amaçlarının anaç hayvan sayısını artırarak hayvan sürüsünün sayısını çoğaltmak olduğuna dikkat çeken Karadağ, “Hem büyükbaş hem de küçükbaşta bunu yapacağız. Amacımız, gerçekten şu anda 45 milyon olan küçükbaş hayvan sayımızı istediğimiz seviyeye getirmek, TÜİK rakamlarına göre 16 milyon olan büyükbaş sayımız da belirli seviyeye getirmek” ifadelerini dile getirdi. (Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 28.02.2018 09:29