“Her siyasi görüşten Çorumlu’nun bize sempatiyle yaklaştığına tanık oluyoruz”

CHP Belediye Başkan Adayı Nuhut, Metropol FM’de Bülent Kol’la yaptığı söyleşide, hepsi kendi alanında başarılı, geçmişi temiz, pırıl pırıl meclis adayları ile seçim kampanyasını sürdürdüklerini belirterek, “İlk seçim ofisimizi Ulucami yanında açtık. Şaşıranlar oldu. Oysa, her siyasi görüşten hemşehrimizle bütünleştiğimizi, zaman içinde herkes gördü” diye konuştu.

Güncel 25.03.2014, 00:28 25.03.2014, 00:29
566
“Her siyasi görüşten Çorumlu’nun bize sempatiyle yaklaştığına tanık oluyoruz”

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, etnik, dinsel, mezhepsel veya siyasi görüş ayrımı yapmaksızın tüm insanları aynı samimiyetle kucakladıklarını, bunun sonucu olarak, Çorum’da her görüşten insanın kendilerine sempatiyle yaklaştığına tanık olduklarını belirterek, “En büyük gücümüz, kardeşliğimizdir” dedi.

Metropol FM’de Bülent Kol’un canlı yayın konuğu olan Kenan Nuhut, gitmediği mahalle kalmadığını, seçim gününe kadar girilmedik sokak, ziyaret edilmedik işyeri bırakmamaya çalıştığını anlatarak, “İlk seçim ofisimizi Ulucami yanında açtık. Şaşıranlar oldu. Oysa, her siyasi görüşten hemşehrimizle bütünleştiğimizi, zaman içinde herkes gördü.Tüm seçim ofislerimiz, sabahtan akşama farklı siyasi görüşlere sahip Çorumluları da ağırlıyor. Bizim hizmet anlayışımız da bu. Hiç kimseyi ayırmayacağız. Herkese eşit mesafede duracağız; adil olacağız. Şu anda Belediye yönetimine karşı büyük bir güvensizlik var. Bunu tam bir güven duygusuna dönüştüreceğiz. Belediye Meclisi adaylarımız da, kendi alanlarında başarılı, geçmişleri temiz, pırıl pırıl insanlar. Seçim kampanyamızı, onlarla ve parti yöneticilerimizle birlikte, son derece seviyeli şekilde sürdürüyoruz. Aynı anlayış birliğini ve istişare geleneğini 31 Mart’tan itibaren de devam ettireceğiz.” diye konuştu.

Projelerinden de söz eden CHP Adayı Nuhut, “ben yaptım oldu” mantığının Çorum’u ileriye götüremeyeceğini, uzun vadeli kent planlamasını ve nazım imar planını mutlaka oluşturacaklarını ve kararlılıkla uygulayacaklarını belirterek, “Keyfi imar uygulamaları yüzünden hakları gasp edilen ve Belediye ile mahkemelik olan hemşehrilerim var. Oysa hep birlikte ortak akılda birleşmek ve uzlaşmak durumundayız.” ifadesini kullandı.

Kendi çocukluğunun da geçtiği ayakkabıcılar arastasının, İskilip sandalyesinde oturan insanların Ahilik kültürünü yaşattıkları büyük bir dayanışma platformu olduğunu, bu tarihi dokuyu restore ederek ortaya çıkarmayı arzu ettiğini vurgulayan Nuhut, Çorumluların konuklarını gezdirecek yer bulmakta zorlandıklarını, Kadeş Parkı başta olmak üzere, yeni projeleriyle Çorum’u gezilebilir, yaşanabilir mekânlarla donatacaklarını, nefes alınabilir bir baraj projesi hazırladıklarını kaydederek özetle şunları söyledi:

“Genel Başkanımız Çorum’a geldi, 25 bin kişiye hitap etti. Benim de, seçimden sonra parti rozetini çıkaracağımı söyledi. Bu gerçekten doğru. Çünkü, en büyük vaadimiz barış ve kardeşlik.

O arada, Sayın Kılıçdaroğlu’nun Metin Nohut söylemini öylesine çirkin şekilde kullandılar ki…Başbakan’ın da dili sürçüyor, biz kullanıyor muyuz? Dil sürçmesi, gayet insani bir şeydir çünkü.

Çorum’a neler kazandırmam gerektiğini çok iyi biliyorum. Başta sporcular, sabırsızlıkla beni bekliyorlar. Zira, turizm ve spor, bacasız sanayidir. Bunlar benim işim.

Çorum’un süper ligde oynayan bir takımı olacak.

Dev spor organizasyonları Çorum’da gerçekleşecek.

Tarihi Çorum Kalesi’ni turizme kazandıracağız. Konuklarımızı ağırlayabileceğimiz nezih mekânlar oluşturacağız.

Her projemiz, bilimsel bir süzgeçten geçmiş olacak. Hitit Üniversitesi ile bu anlamda tam bir işbirliği içinde AR-GE çalışmalarına ağırlık vereceğiz.

Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin daima yanında olacağız.

Kişisel veya partisel çıkarı uğruna kimsenin Çorum’u bölmemesi, ayrıştırmaması gerekir. Bizim en büyük gücümüz kardeşliğimizdir. Birlik ve beraberlik içinde her sorunu çözeriz. Parçalandığımız takdirde ise her şeyimizi kaybederiz. Bakın Güneydoğu’ya…Biz, kanımızla, canımızla sahip olduğumuz bu toprakları kimseye böldürmeyiz. Güneydoğulu insanımızın yararı da bundan geçiyor.

Beni, makam koltuğunda pek az göreceksiniz. Kimi zaman bir radyocunun, bir oto yıkamacısının, bir bakırcının yanında olacağım.

Esnafla, sokaktaki insanımızla iç içe bir yönetim tarzına tanık olacaksınız.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-9°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:56
İkindi 15:28
Akşam 17:51
Yatsı 19:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@