“Her darbe ülkemizi 50 yıl geriye götürdü”

Milletin değil darbe artık darbe teşebbüsüne bile tahammülünün kalmadığını söyleyen Köse, “15 Temmuz’da olduğu gibi bugünde olsa Türk milletinin bütün fertleri hiçbir siyasi düşünce taşımaksızın Türk demokrasisine, parlamenter sisteme sahip çıkmak için bizim o gün yaptığımızı yapar” diye konuştu.

Güncel 17.07.2017, 01:29
803
“Her darbe ülkemizi 50 yıl geriye götürdü”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Milletvekili ve TBMM İdari Amiri Tufan Köse, FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı 80 milyon vatandaşın direndiğini ve başarılı olduğunu söyledi.

Valilik tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlenen yemekte konuşan Tufan Köse, darbe girişimi sırasında yaşadıklarını anlattı. 15 Temmuz gecesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve bir partili ile birlikte ailece yemekte olduklarını ve olayları sosyal medyadan duyduktan sonra eşlerini bırakarak TBMM’ye geldiklerini söyleyen Köse, hiçbir parti aidiyet duygusu taşımaksızın geldikleri Meclis’te polisten başka kimsenin olmadığını belirtti.

“O gün olduğu gibi bugünde olsa Türk milletinin bütün fertleri hiçbir siyasi düşünce taşımaksızın Türk demokrasisine, parlamenter sisteme sahip çıkmak için bizim o gün yaptığımızı yapar” diye konuşan Köse, milletin değil darbe artık darbe teşebbüsüne bile tahammülünün kalmadığını söyledi.

TBMM’ye bombalar yağarken görevlerinin başında olduklarını belirterek FETÖ’yü ‘çete’ olarak nitelendiren Köse, konuşmasını 80 milyonun direnerek başarılı olduğunu söyleyerek sürdürdü.

CHP Çorum Milletvekili Köse sözlerini şöyle tamamladı: “O gün darbe girişiminde bulunan Türk demokrasisinin 150 yıl boyunca sağladığı gelişimi durdurmaya çalışan her darbe gibi o çeteye ve karanlık işbirlikçilerine dur dedik. Burada şehitlerimizin canı pahasına, gazilerimizin kanı pahasına oldu. 15 Temmuz'a nasıl geldik. 15 Temmuz'a bu ülkeyi getiren tabloyu bu ülkenin yetkilileri, siyasetçileri titizlikle objektifle iyi araştırmalı. Milletimiz değil darbe, darbe teşebbüsüne tahammülü yok. Her darbe ülkemizi 50 yıl geri götürmüştür. Bir daha 15 Temmuz gibi darbe girişimlerinin, çetelerin olmadığı bir ülke diliyorum” diye konuştu.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 05:37
Güneş 07:02
Öğle 12:29
İkindi 15:18
Akşam 17:46
Yatsı 19:05

Gelişmelerden Haberdar Olun

@