“Her asker Cumhuriyetin inançlı ve kararlı bir koruyucusudur”

Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Ahmet Çelik, Türkiye Cumhuriyeti’nin, askerlerin sarsılmaz omuzlarında daima yükselecek ve bayrağın, kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edeceğini ifade etti.

Güncel 29.11.2014, 01:16 29.11.2014, 00:49
808
“Her asker Cumhuriyetin inançlı ve kararlı bir koruyucusudur”
Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 357. Kısa Dönem erlerin yemin töreninde konuşan Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Ahmet Çelik, üç haftalık eğitimin ardından bayrağın gölgesinde ailelerin ve yakınlarının huzurunda silah arkadaşları ile omuz omuza veren askerlerin gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve hayatını feda edeceğine namus ve şeref üzerine and içtiğini belirterek, içilen kutsal askerlik andı ile vatan hizmeti görevinin devralındığını, askerlik süresince bu kutsal nöbet hizmetini en işi şekilde yerine getirecek olan askerlerin görevi kendilerinden sonrakilere de gurur ve onurla devredeceğini belirtti.

Yemin eden askerlerin; hürriyet ve bağımsızlığın, toprak bütünlüğünün, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin inançlı, kararlı bir savunucusu ve her an göreve hazır bir kanun ordusu olan jandarma teşkilatının bir ferdi olarak birlik ve beraberlik ruhu içinde yemine bağlı kalıp yurtta emniyet ve asayişi sağlayacak ve her türlü şer unsurlarına karşı mücadele edeceğini belirten J.Kd. Alb. Ahmet Çelik, yemin eden askerlerin ayrıca taşıdığı üniformanın; yüce Türk ulusunun şerefinin simgesi olduğunu ve yurdun en ücra köşelerinde bile giyeni onurlandıracağı bilinci ile hareket ederek Türk Silahlı Kuvvetlerinin aynası olduklarını unutmamaları gerektiğini söyledi.

J.Kd. Alb. Ahmet Çelik, “Görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan, kanun ve nizamı, doğruluğu ve dürüstlüğü, hak ve adaleti daima rehber edineceğinizden yemininize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi yoktur. Türkiye Cumhuriyeti, sizlerin sarsılmaz omuzlarınızda daima yükselecek ve bayrağımız, kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir” diye konuştu.
(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@