“Her 10 kişiden biri işitme sorunu yaşıyor”

Odyometrist İlknur Oktay, ülkemizde her 10 kişiden birinin işitme sorunu yaşadığına dikkat çekerek, sağlıklı bir iletişim için işitme cihazı kullanılmasını önerdi.

“Her 10 kişiden biri işitme sorunu yaşıyor”

Odyometrist İlknur Oktay, ülkemizde her 10 kişiden birinin işitme sorunu yaşadığına dikkat çekerek, sağlıklı bir iletişim için işitme cihazı kullanılmasını önerdi.

17 Ocak 2018 Çarşamba 23:56
“Her 10 kişiden biri işitme sorunu yaşıyor”

Avrupa’da işitme problemi yaşayan insan sayısının ülkemize göre daha az olmasına rağmen, Türkiye’ye oranla işitme cihazı kullanımın daha fazla olduğunu dile getiren İlknur Oktay, “Özellikle sesleri duymak ve ayırt etmekte zorlananlar, televizyon ve radyonun sesini normalden yüksek açanlar ve diğer insanların konuşmalarını anlamakta zorlananlar, bu sorunların çözümü için konforlu, küçük boyutlu ve ekonomik işitme cihazlarını tercih edebilirler.” dedi.

Yaklaşık 1,5 ay önce Gazi Caddesi üzerindeki Mahmut Akaydın İş Merkezi’nin 1. katında faaliyet göstermeye başlayan İlkduyum İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi’nin sahibi olan İlknur Oktay, günümüzde artık cep telefonundan programlanabilen son teknoloji işitme cihazları bulunduğunu belirterek, bu cihazların hastaya büyük kolaylık sağladığını vurguladı.

İlkduyum İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi’nde yüzde 100 dijital işitme cihazları, işitme cihazı pilleri, kalıp montaj, işitme cihazı bakım seti ve aksesuar satışları ile Çorum halkına hizmet verdiklerini kaydeden Odyometrist İlknur Oktay, profesyonel kadrolarında ayrıca işaret dili tercümanlarının da bulunduğunu ifade etti.

BLUETOOTH ÖZELLİKLİ TELEFONLARA BAĞLANABİLME VE GÖRÜŞME İMKÂNI

Günümüzdeki modern işitme cihazları ile doğrudan bluetooth özellikli telefonlara bağlanabilme ve görüşme yapabilme imkânı olduğunu belirten Odyometrist İlknur Oktay, Çorum halkına cep telefonundan programlanabilen son teknoloji işitme cihazlarını 2 yıl garantili sunduklarını, cihazların 5 yıl boyunca ücretsiz şekilde temizlik, bakım, kontrol ve ayarlarını üstlendiklerini ayrıca SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı hastalarına da cihaz verdiklerini dile getirdi.

ÜCRETSİZ DENEME İMKÂNI VE SATIŞ SONRASI GÜVENCE

Odyometrist İlknur Oktay, “Ortam içinde kendinizi yabancı hissediyorsanız, sesleri duymak ve ayırt etmekte zorlanıyorsanız, televizyon ve radyonun sesini normalden yüksek açıyorsanız, diğer insanların konuşmalarını anlamakta zorlanıyorsanız ve size sorulan soruları sık sık tekrar ediyorsanız bu sorunların çözümüne yardımcı olabilmek için konforlu, küçük boyutlu, ekonomik, Alman teknolojisi ve yüzde 100 dijital işitme cihazlarımızı ücretsiz deneme ve satış sonrası servis hizmetlerimizden güvenle faydalanmak için İlkduyum İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi’ne davet ediyoruz.” diye konuştu.

İşitme cihazı satış ve uygulamasının son derece ciddi bir iş olduğunun altını çizen İlknur Oktay, bu hizmetin; üniversitelerin “Odyometri” programını bitiren, bir KBB uzmanının gözetiminde işitme ölçümü yapan ve kulak hastalıklarının tanısı için ayırıcı testler uygulayan profesyonel odyometristlerden alınması gerektiğini sözlerine ekledi.

(Recep SERBES)