“Hemşirelik yüksel lisans” programına YÖK’ten onay

Çorum Tabip Odası Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ümit Görkem ve yönetim kurulu üyeleri, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Güncel 22.06.2016, 00:12 22.06.2016, 00:13
859
“Hemşirelik yüksel lisans” programına YÖK’ten onay

Üniversite’nin başta sağlık konusu olmak üzere her alanda şehre büyük kazanımlar sağladığını ifade eden Çorum Tabip Odası Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ümit Görkem, Tıp Fakültesi bünyesinde gerçekleştirilen başarılı tedavi yöntemleri ile kentte önemli gelişmelerin kaydedildiğini belirterek, sağlık alanına verdiği önemden dolayı Alkan’a teşekkürlerini iletti.
Çok köklü bir geleneğe sahip olan hastanenin Tıp Fakültesi ile birlikte daha da güçlendiğini ifade eden Alkan, Üniversite’nin hem gerçekleştirdiği operasyonlarla hem de bünyesine kattığı birimlerle sağlık alanında her geçen gün büyümeye devam ettiğini belirtti. Alkan, bu çerçevede Tıp Fakültesi bünyesinde kurulan Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı’na öğretim üyesi alımına ilişkin sürecin hızla ilerlediğini vurguladı.
Sağlık alanında lisansüstü çalışmalara da büyük önem verildiğinin altını çizen Alkan, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde lisansüstü eğitim verebilmek için yoğun çalışmalar yapıldığını ve “Hemşirelik Tezli Yüksek Lisans” programının açılmasına ilişkin YÖK’ten onay alındığını hatırlatarak, söz konusu programa en kısa zamanda öğrenci alımına başlanacağını belirtti.
Üniversite’de yapılan çalışmaların ilimizi seven herkesi gururlandırdığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Alkan, hep birlikte gerçekleştirilen bu başarılı çalışmaların artarak devam edeceğine inandığını vurgulayarak, ziyaretlerinden dolayı Çorum Tabip Odası Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ümit Görkem ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@