“Hemşirelerin iş yükü fazla, ücretleri yetersiz”

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu’na bağlı Türk Sağlık-Sen Çorum Şubesi Başkanı Mehmet Fatih Gök, ülkemizde yaklaşık 153 bin hemşirenin görev yaptığını belirterek, fazla iş yükü altında ezilen hemşirelerin ücretlerinin de yetersiz olduğunu vurguladı.

Güncel 15.05.2018, 00:29
417
“Hemşirelerin iş yükü fazla, ücretleri yetersiz”

Mehmet Fatih Gök, 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında hemşirelerin biriken sorunlar, karşılanmayan talepler ve gerçekleşmeyen beklentiler nedeniyle zor günler geçirdiklerini kaydetti.

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Gök, mesajında şu görüşleri dile getirdi:

“Türkiye’de görev yapan 153 bine yakın hemşire arkadaşımızın 12-18 Mayıs Hemşireler haftasını bayram havasında kutlamalarını isterdik. Fakat biriken sorunlar, karşılanmayan talepler ve gerçekleşmeyen beklentiler nedeniyle bu uzak bir hayal olarak kalmıştır.

Gece gündüz, bayram, tatil demeden devletimizin verdiği görevle milletimize hizmet eden, ailesinden, sosyal yaşamından kutsal görevi için fedakârlıkta bulunan hemşirelerimizin hakkının ödenemeyeceği konusunda tam bir mutabakat vardır. Fakat iş haklarını vermeye gelince ne yazık ki geride durulduğunu, kulak üstüne yatıldığını görüyoruz.

Taşerona kadro verildi ama hâlâ sözleşmeli hemşire, vekil ebe hemşire gibi istihdam modelleri ile ekonomik ve özlük hakların kısıtlandığını görüyoruz.

Bunun yanı sıra Hemşireler Haftası’nda hemşirelerimizi memnun edecek bir gelişme de hiç şüphesiz ki emeklilere verilecek olan bayram ikramiyelerinin tüm kamu çalışanlarına ödenmesine yönelik talebimizin hayata geçirilmesi olacaktır. Aileleriyle 10 milyon vatandaşımızı sevindirecek bu gelişmeye hükümetin bir an önce imza atmasını bekliyoruz. Türkiye Kamu-Sen olarak bunun için yoğun bir mücadele veriyoruz. Hükümet bu talebimize sessiz kalmamalıdır. İkramiye bizim hakkımızdır. Mutlaka hanemize yazılmalıdır.

Fedakârlık timsali, devletin şifa ve şefkat eli hemşire arkadaşlarımızın sorunlarının çözülmesi ve taleplerinin gerçekleşmesi temennisiyle 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası’nı kutluyor, çalışma hayatında kolaylıklar diliyorum.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:36
Öğle 12:34
İkindi 15:00
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@