“Hemşireler sağlık hizmetinin temel taşlarından”

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ; Hemşirelik Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, hemşireliğin, özveri, saygı ve sevginin birikimi olduğunu belirtti.

Güncel 17.05.2018, 22:30
443
“Hemşireler sağlık hizmetinin temel taşlarından”

Sağlık hizmetlerinin temel taşlarından biri olan hemşirelerin bu onurlu görevi, sevgi, saygı, sabır ve şefkatle yerine getirdiğini belirten AK Parti İl Başkanı Karadağ, bilgi ve becerilerini insanların sağlığına adayan hemşirelerin sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde gelişmesinde ve sürdürülebilirliğinde önemli role sahip olduğunu vurguladı.

Hemşireliğin güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslek olduğunu vurgulayan Karadağ, “Hemşirelik diğer mesleklerde olduğu gibi toplumsal ihtiyaçlardan doğan insan hayatıyla yakından ilgili bir meslektir. Ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan, hızlı çalışan hünerli eller ister, temelinde sevgi ve saygı yatar. Her türlü olumsuzlukta, insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, özverinin, sabrın öne çıktığı ve toplumsal beklentilerin yüksek olduğu sağlık sistemlerinin olmazsa olmaz asli unsurları olan hemşireler, bu kimlikleriyle hasta ve hasta yakınlarının beklentilerinin karşılanması için etkili verimli ve duyarlı bir sağlık hizmeti suna bilme amacıyla omuzlarındaki ve kutsal sorumluluğun bilinciyle görevlerini eksiksiz yapma gayreti içindedirler. AK Parti hükümetleri olarak insanımıza verdiğimiz sağlık hizmetini devletin sağladığı bir lütuf değil, bir hakkın teslimi olarak görüyoruz. Bizler insan hayatını her şeyin önünde tutuyor, yeni hastaneler inşa ederken mevcut hastanelerimizin bakımını yapıyor, sağlık personeli ihtiyacını ortadan kaldırıyoruz. Bu hizmetleri yaparken de sağlık alanında sergilenen kararlı ve eşitlikçi adımlar sayesinde sağlık çalışanlarının durumları iyileştirilmiş; verilen sağlık hizmetleri ülkemiz sınırlarını aşmıştır. Bu sayede sadece kendi bulunduğumuz bölgede değil küresel ölçekte de model bir ülke haline gelmiş bulunmaktayız. Bu duygu ve düşünce içinde ilimizde ve memleketimizin her köşesinde bu görevi özveriyle sürdüren tüm hemşirelerimizin Hemşireler Haftası’nı kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

(Emre URAL)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Kasım 2020
İmsak 06:02
Güneş 07:31
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@