“Hemşire ve ebe istihdamı artırılmalı”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, 12 Mayıs Hemşireler Günü ve 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, hayatı kutsal bir emanet sayarak eşsiz bir fedakarlıkla insanımıza hizmet eden sağlık ailesinin en değerli varlıklarının şüphesiz hemşireler olduğunu ifade etti. 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası ve 12 Mayıs Hemşireler Günü nedeniyle ülkenin her köşesinde sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşireleri ve ebeleri kutladığını, insan hayatının ve insana hizmet etmenin kutsallığına inanarak büyük bir sabır ve sevgiyle çalışıp, sağlık hizmetlerinin bugünlere gelmesinde büyük katkı yapan ebe ve hemşirelere Sağlık-Sen olarak şükranlarını sunduklarını anlatan Saatcı, insan denildiğinde, can derman olmak için çırpınmanın gerçekten yüce bir ruh gerektirdiğini anlattı.”

Güncel 13.05.2019, 19:08
297
“Hemşire ve ebe istihdamı artırılmalı”

Herkes için önce can, sonra canan gelirken, sağlık çalışanları için her zaman önce canan gelir diyen Saatcı,” Sağlığa emek verenler, insana ve hayata en yalın haliyle bakar. İnsan, insan olduğu için kıymetlidir. Hayat en değerli varlık olduğu için hizmete layıktır. Medeniyetimizi farklı ve eşsiz denildiğinde acılarını, yorgunluklarını, kırgınlıklarını, uğradığı haksızlıkları, geride bırakıp derde kılan bakış da budur. Şayet Yeni Türkiye yaşatma ideali üzerinde büyüyecekse ilhamını sağlık çalışanlarından almalıdır. İnsana ve hayata hizmet konusunda bu ruhu korumak ve geliştirmek devletin asli görevi olmalıdır. Devletimize, hükümetimize her platformda sesleniyoruz. Sağlık çalışanları ve özellikle sayıları yetersiz olan hemşirelerimiz reformların yükünü bugüne kadar çok büyük fedakarlıklarla omuzlarında taşıdı. Bu fedakarlık artık karşılıksız bırakılmamalıdır. Çalışma ortamlarında onlarca mesleki riski göze alarak çalışan, hemşirelerimizi, sağlık çalışanlarımızı, ruhen, bedenen ve sosyal açıdan güçlendirecek adımlar atılmalıdır” dedi.

Ahmet Saatcı, hemşirelerin sorunları ile ilgili çözüm önerilerini de şöyle sıraladı:

“İstihdam politikaları gözden geçirilmeli, Performans sistemi değişmeli, Ek ödemeler emekliliğe yansıtılmalı, Kreş sorunu çözülmeli, Mesleki uzmanlaşma sağlanmalı, Şiddetle mücadele edilmeli”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı, Sağlık-Sen Çorum Şubesi olarak, yukarıda sıralanan sorunların çözüme kavuşması noktasında kararlılıkla sürdürdükleri sendikal mücadeleyi gelecekte de aynı kararlılıkla sürdüreceklerini ifade ederek tüm ebe ve hemşirelerin 12-18 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Haftasını kutladıklarını vurguladı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@