HEM Kursiyerlerinin yılsonu sergisi açıldı

Çorum Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen yılsonu sergisi 23 Nisan Ortaokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

HEM Kursiyerlerinin yılsonu sergisi açıldı

Çorum Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen yılsonu sergisi 23 Nisan Ortaokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

25 Mayıs 2016 Çarşamba 22:49
HEM Kursiyerlerinin yılsonu sergisi açıldı

Yılsonu sergisine Vali Vekili Adem Saçan, AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, davetliler ve öğrenciler katıldı.
Serginin açılışında konuşan Çorum Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Fuat Bal, hedefi insan olan, insanı hayata hazırlayan Halk eğitim faaliyetlerinin Çorum’da da önemli bir yere sahip olduğunu dile getirdi. Mesleki kurslarda; Meslek odaları, resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve özel kuruluşlarla işbirliği halinde yapılan eğitim çalışmalarında üretim ve istihdam ilişkilendirilmesi sağlandığını belirten Bal, sürdürülen çalışmalar sonucu bu öğretim yılında 205 branş ve meslek dalında 1374 kurs açıldığını ve bu kurslardan 36 bin 699 kursiyerin yararlandığını vurguladı. Bal; ayrıca kurum bünyesinde açılan toplam 170 spor kursundan da 3589 kursiyerin faydalandığını belirtti.
Kürsüye gelen AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da konuşmasında öğrenmenin yaşının olmadığını dile getirdi. Vatandaşların istemesi durumunda bu kursların her mahallede açılabileceğini dile getiren Ceylan, insanların birşeyler üretmek istemesi durumunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
66. hükümetin kurulduğunu ve bundan sonra Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çalışmaları sürdüreceklerini vurgulayan Ahmet Sami Ceylan, zor bir süreçten geçildiğini bu topraklarda yüzyıllardır oyunlar oynandığını bu sebeple birlik beraberliğin öneminin arttığını anlattı. Önemli olanın toplumun tüm renkleriyle bir arada yaşaması olduğunu dile getiren Ceylan, herkesten bölücü örgütle mücadeleye devam eden kolluk güçleri sağlık çalışanları ve öğretmenler için dua etmelerini istedi. Yapılan konuşmaların ardından serginin açılışı Vali Vekili Adem Saçan ve AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan tarafından gerçekleştirildi.

(Erkan BAYATLI)

Son Güncelleme: 25.05.2016 22:51