Hem depremi yaşadı hem de 5 yakınını kaybetti

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki Rıza Bey apartmanında göçük altında kalan babaanne ve 4 torununun yakın akrabası Tayfun Yücel, “Babaanneleri Arife Yücel ve çocuklar hep iç içeydi. Babaanne Arife Yücel bütün hayatını torunlarına adamıştı” dedi.

Güncel 03.11.2020, 19:39
1207
Hem depremi yaşadı hem de 5 yakınını kaybetti

Depremde vefat eden Arefe Yücel ile torunlarının yakın akrabası Tayfun Yücel, gazetecilere yaptığı açıklamada depremde 4'ü çocuk 5 yakınlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Aydın'ın Didim ilçesinde yaşayan ve oğlunu ziyaret etmek için gittiği İzmir'de depreme yakalandığını anlatan Yücel, “Depremin ardından önce ailemi kontrol ettim, ardından Hüseyin'in yaşadığı evin yıkıldığını öğrendim. Trafik sıkıştığı için Alsancak'tan Bornova'ya koşarak gittim. Ben gittiğimde bina yıkılmıştı. Çok büyük acı içerisindeyiz” diye konuştu.

Yücel ailesinin birbiriyle sıkı bağları olan büyük bir aile olduğunu belirten Tayfun Yücel, “Babaanne ve çocukları yaklaşık 15 yıldır İzmir'de yaşıyor. Hep iç içe yaşıyorlardı. Babaanne Arefe Yücel, eşi vefat ettikten sonra bütün hayatını torunlarına adamıştı. Çok fedakâr babaanneydi. Çocuklar da çok sevimli, tatlı ve akıllıydı. Anne-babaları çalıştığı için devamlı babaanneleriyle zaman geçiriyorlardı. Vefat öden dört yavrumuzu da babaanneleri büyüttü diyebiliriz. Babaanne, hem Deniz'in hem de Hüseyin'in evinde kalıyordu. Çocuklardan en küçüğü Diren olduğu için babaanne genelde orada duruyordu. Çocuklara bakmak için de genelde depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanında toplanıyorlardı. Aralarında ayrı gayrı yoktu, çok iç içeydiler” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@