“Hekimlik meslek değil yaşam şeklidir”

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen program Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Güncel 14.03.2016, 23:23 14.03.2016, 23:25
962
“Hekimlik meslek değil yaşam şeklidir”

Programa AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, İl Defterdarı Ali Sormaz, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Ömer Sobacı, Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Nurcan Baykam, Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir, Çorum Eczacılar Odası Başkanı Sönmez Çalışkan, akademisyenler ve sağlık çalışanları katıldı.
Programın açış konuşmasını yapan Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Ömer Sobacı, sağlık yöneticileri olarak hedeflerinin kurumların sunduğu sağlık hizmetlerinin insan odaklı yapılandırılması olduğunu ifade etti. Bu hizmetlerin nitelikli, hakkaniyetli, güvenilir, bilimsel normlara uygun faydalı, kolaylaştırıcı, şeffaf ve etik uygulamalar içermesi gerektiğini söyleyen Sobacı, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının bu zor görevi yerine getirirken çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını bu sorunları en aza indirmek için devletin büyük gayret sarfettiğini söyledi. sağlık alanında çalışmanın kutsal ve ulvi bir meslek olduğunu kaydeden Sobacı, “bu mesleğin erdemini ve güzelliğini ben 36 yıllık meslek hayatımda her an yaşadım. Benim tavsiyem tüm arkadaşlarımızın örnek bir vatandaş ve her ortamda saygınlığını hissettiren bir hekim olmalarıdır. Hekimlik bir meslek değil, bir yaşam şeklidir. Bu nedenle yaptığımız hiçbir şeyi fedakârlık olarak görmeyen bizler içimizde yaşayan insan sevgisi ile insanın yaşam hakkı için ettiğimiz yemine bağlıyız” dedi.


Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Ömer Sobacı

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
açık
banner303
Namaz Vakti 06 Ağustos 2020
İmsak 03:55
Güneş 05:35
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:57
Yatsı 21:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@