“Hedeflerinizden asla vazgeçmeyin”

Acıbadem Ankara Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Yörübulut, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün projesi kapsamında Sungurlu’da öğrencilerle bir araya geldi.

“Hedeflerinizden asla vazgeçmeyin”

Acıbadem Ankara Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Yörübulut, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün projesi kapsamında Sungurlu’da öğrencilerle bir araya geldi.

14 Kasım 2017 Salı 01:14
“Hedeflerinizden asla vazgeçmeyin”

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü “Sungurlu’nun Değerleri Gençlerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında Acıbadem Ankara Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Yörübulut, Şehit Akif Kapaklı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Sağlık Meslek Lisesi) öğrencileri ile bir araya geldi.

Sungurlu Devlet Hastanesi konferans salonunda öğrencilerle bir araya Başhekim Uzm. Dr. Mehmet Yörübulut, öğrencilere hedeflerinden asla vazgeçmemeleri yönünde tavsiyelerde bulunarak, “Hedefiniz ister doktorluk, ister hemşirelik, isterse acil tıp teknisyenliği olsun. Bu hedeflere ulaşmak için öncelikle ahlaklı ve çalışkan olun. Ailenizi çok sevin, anne ve babanızın ahını almayın, öfkeyle hareket etmeyin, gereksiz harcamalardan kaçının ve birikim yapın, başkalarının ayıbını kapatın, başladığınız işi en kısa sürede bitirin, sigara, alkol ve uyuşturucudan uzak durun, asla ve asla yalan söylemeyin” dedi.

Babasının isteği üzerine liseden sonra Harp Okulu sınavlarına girerek kazandığını anlatan Yörübulut, “1 ay Harp Okuluna gittikten sonra bırakıp çok istediğim tıp fakültesine geçtim. Bu tercihim babamı kızdırsa da ve birazda tazminat ödememe neden olsa da hep hayalini kurduğum, hedefim olan tıp fakültesine başlayarak doktor oldum. Babam daha sonra doktor olduğum için benden gurur duydu” diye konuştu.

Programın ardından Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Acıbadem Ankara Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Yörübulut’a çiçek ve plaket takdiminde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Eryiğit, “Sungurlu’nun Değerleri Gençlerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında ortaöğretim kurumlarında eğitim gören öğrencileri, ilçeden yetişmiş önemli şahsiyetlerle buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Programa Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Ahmet Gökhan Karapapak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

(Sungurlu Gazetesi)