“Hedef büyük Çorum”

Sungurlu'nun tanınmış siyaset adamlarından merhum Abdullah Kıyak'ın oğlu, Siyaset Bilimci Ali Osman Kıyak, 24 Haziran Seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Güncel 28.04.2018, 01:33
1232
“Hedef büyük Çorum”

Ali Osman Kıyak’ın dün AKP İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısına AKP İl Başkan Yardımcısı Eyüp Arslan’ın yanı sıra çok sayıda partili katıldı.

Uzun yıllar TBMM’de Milletvekili Danışmanlığı yaptığını hatırlatan Kıyak, “Çorum’da ve tüm ilçelerimizde bölge farkı gözetmeksizin, herkese eşit mesafede, birlik ve beraberlik içinde topyekûn Çorum'un hakkını, hukukunu her zeminde ve en yüksek seviyede savunmak ve kıymetli hemşehrilerimize hizmet etmek üzere göreve talibim.” dedi.

Siyasetin her şeyden bir yönetme sanatı olduğunu belirten Ali Osman Kıyak, “Siyaset, hükümet ve devlet icraatlarını halkın yararına olacak biçimde etkileme, değiştirme veya yönlendirmek işidir. Siyaset, devlet yönetimini veya kontrolü ele geçirme ve elde tutma bilgisi veya sanatıdır. Siyasetin bu tanımları çerçevesinde TBMM’de edindiğimiz 19 yıllık tecrübe ve birikimi Türkiye ve Çorum'u daha iyi bir geleceğe taşımak için kullanacağız.” diye konuştu.

Ali Osman Kıyak açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:

“Şimdiye kadar biz hep memleketimiz için çalıştık. Burada hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. İsra Suresi 13. Ayetinde Yüce Rabbimiz, İnsanın kaderi kendi çabasına bağlıdır, buyurur. Bu bağlamda kader, gayrete aşıktır. Çorum’umuz için, 13 ilçemiz için büyük bir aşkla, gayretle, tevekkülle çalışacağız. Bizim için, Çorum ne ise, Sungurlu, Alaca, Boğazkale, Uğurludağ’da o olacak. Ortaköy, Mecitözü, Laçin, Kargı, Osmancık, Dodurga, Oğuzlar, İskilip, Bayat’ın da hakkı, hakkaniyeti mutlaka gözetilecek, halkımızın ve teşkilatlarımızın her daim yanında olacağız. Çorum’umuzla, sizlerle birlik ve beraberlik içinde İl, İlçe Teşkilatıyla, İl Genel Meclisiyle, Belediye Meclisiyle, esnafıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, muhtarlarıyla, oda başkanlarıyla ve tüm halkımızla birlik ve beraberlik içinde çalışacağız.

TBMM’de edindiğimiz 19 yıllık tecrübe ve birikimi Türkiye ve Çorum'u daha iyi bir geleceğe taşımak için kullanacağız. Bunu yaparken de bütün kesimlerle işbirliği ve güç birliği içinde olacağız. Diyaloğa, hoşgörüye açık, uzlaşmacı ve birleştirici, değişen ve gelişen dünya şartlarını aklın ve bilimin ışığında yorumlayarak, olayların akışını izleyen değil, olaylara yön veren, bir vizyon ve misyonu takip edeceğiz.

Dünya liderlerinin kıskanarak acaba ne söyleyecek diye ağzına baktığı, basireti, cesareti ve üstün liderliği ile Türkiye’nin, bütün mazlumların ve İslam Alemi’nin yılmaz savunucusu Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve başkanlığında, kutlu yürüyüşümüzde emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. Türkiye yapılan Anayasa değişikliği ile artık çok başlılığa son verecek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde güven ve istikrar içinde yoluna devam edecektir. Çorum olarak biz üzerimize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.”

“BÜYÜK ÇORUM İÇİN…”

Ali Osman Kıyak, “Büyük Çorum” idealiyle yola çıktığını dile getirerek şöyle devam etti:

“Marka Hitit Üniversitesiyle, sanayisiyle, tarım ve hayvancılığı ile, spora yaptığı katkıları ile, yeşil alanları ve sosyal tesisleri ile büyük bir kent olan Çorum’un havaalanı ile, hızlı treni ile savunma sanayiine vereceği katkı ile daha da büyük bir kent olması için beraber, el birliği ile çalışacağız.

Güzel memleketimizin güzel insanlarının dertlerine sorunlarına çare olmaya talibiz. Daha aydınlık, daha güçlü, daha büyük bir Türkiye ve Çorum için, çocuklarımız için, gençlerimiz için, geleceğimiz için durmak yok, yola devam diyoruz.

Bu kutlu yürüyüşte bize görev tevdi edilirse bütün gücümüzle bıkmadan, usanmadan, yılmadan çalışacağız.”

“SİZE ÜÇ SÖZÜM VAR”

AKP Milletvekili Aday Adayı Ali Osman Kıyak, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Çorum'un emrinde ve hizmetinde olacağını belirterek, “Bugün güzel memleketimiz Çorum'a olan vefa borcumuzu ödemek üzere hizmete talip oluyoruz. Sizlere üç şeyin sözünü veriyorum: Kapım sonuna kadar açık olacak. Telefonum her zaman açık olacak. Hepsinden önemlisi yüreğim sonuna kadar açık olacak.” İfadelerini kullandı.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:34
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@