HDP’den Yeniyol Mahallesi ziyareti

Halkların Demokratik Partisi Belediye Eş Başkan Adayı Meryem Karataş mahalle sorunlarının yerinde tespiti için Yeniyol Mahallesi Muhtarı Seydi Demiray’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Güncel 24.02.2014, 22:43 25.02.2014, 00:14
552
HDP’den Yeniyol Mahallesi ziyareti
Ziyaretlerinde mahalle meclisinin önemine değinen HDP Eş Başkan Adayı Meryem Karataş, mahalle meclisi sisteminin hayata geçirilmesi ile mahalle muhtarlarına yaptırım yetkisi tanınacağını ifade ederek, mahalle meclislerine ise muhtarların başkanlık edeceğini söyledi.

Yeniyol Mahallesi’nin sorunları hakkında Muhtar Seydi Demiray’dan bilgi alan Karataş, HDP tüzüğüne göre parti kontenjanında yüzde 50 kadın, yüzde 10 da gençlik kotalarının olduğunu ve partilerinin kadınlara ve gençlere çok değer verdiğini belirtti. Karataş, siyasi partiler arasında eşbaşkanlık sisteminin olduğu tek parti olduklarını vurgulayarak, mahalle sorunlarının çözümü için 30 Mart seçimlerinde destek beklediklerini söyledi.

Ziyaretlerinden dolayı partililere teşekkür eden Yeniyol Mahallesi Muhtarı Seydi Demiray ise, Yeniyol Mahallesi’nin en büyük probleminin trafik sorunu olduğunu belirterek, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde partililere başarılar diledi.
(Onur MÜLAZIM)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@