05 Mart 2014 Çarşamba 23:22
HDP’den önce konvoy, sonra miting
HDP Çorum İl Örgütü tarafından Salı Pazarı’nda bir araç konvoyu oluşturuldu. Konvoyun ardından ise Tuncel ve Tüzel’in konuşmacı olarak katıldığı eski Cumartesi Pazarı Parkı’nda bir miting düzenlendi. Çok sayıda yurttaşın katıldığı mitingde konuşan HDP Çorum İl Eş Başkanı Av. Abdulkadir Yıldız, iktidarın hırsızlık ve yolsuzluk batağına saplandığını belirterek, “Bu pisliği ancak devrim temizler” dedi.

HDP Eş Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bolat ise, rantçı belediyeciliği yıkıp halkçı belediyeciliği kuracaklarını dile getirdi. “Yıllardır bu ülkede ezildik, aşağılandık, horlandık” diyen Bolat, tüm ezilen emekçilerin, köylülerin, kadınların, gençlerin artık HDP’de örgütlenmesi gerektiğini bildirdi. Bolat’ın ardından HDP Eş Belediye Başkan Adayı Meryem Karataş da kısa bir konuşma yaptı.

Sık sık “Faşizme ölüm halka hürriyet”, “Yaşasın iş-ekmek-özgürlük mücadelemiz”, “Kadın, yaşam, özgürlük”, “Gençlik gelecek, gelecek sosyalizm” sloganlarının atıldığı mitingde daha sonra sırasıyla HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel ve HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel birer konuşma yaptılar.

Mitingin ardından HDP heyeti, Belediye Konferans Salonu’na geçerek Çorum’daki demokratik kitle örgütlerinin temsilcileri ile bir araya geldi.
(Taner ŞİMŞEK)
Son Güncelleme: 05.03.2014 23:22