HDP’den ilk seçim bürosu

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Çorum Örgütü, 30 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler genel seçimleri öncesinde ilk seçim bürosunu Cengiz Topel Caddesi’nde açtı.

Güncel 26.01.2014, 22:02 26.01.2014, 22:04
1478
HDP’den ilk seçim bürosu
Cengiz Topal Caddesi’nde bulunan Aras Kargo altında düzenlenen açılışa katılım ve coşku hayli yüksekti. Davul-zurna eşliğinde halaylar çekilerek yapılan açılışa HDP İl Başkanı Abdulkadir Yıldız, HDP Merkez İlçe Başkanı Ümit Küçükbayatlı, EMEK Partisi İl Başkanı Hikmet Aydın ve HDP Çorum Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bolat ile birlikte çok sayıda partili katıldı. Yıldız ve Bolat’ın konuşması sonrası davetlilere ikramda bulunuldu.
HDP İl Başkanı Yıldız, parti olarak asıl hedeflerinin işçi ve emekçilerin yaşadıkları sömürü koşullarını, yoksulluğu ve kölelik koşullarını ortadan kaldırarak, barış içinde ve insanca yaşayabileceğimiz bir Türkiye yaratmak olduğunu söyledi. HDP’nin işçilerin, emekçilerin, her ulustan, her inançtan, her kültürden ezilen ve sömürülen halkların eşitlik, özgürlük ve adalet için verdikleri mücadelelerin ilerletici gücü olduğunu ifade eden Yıldız, emeğin ve ezilenlerin kurtuluşunun HDP olduğunu, ülkedeki tekçi anlayışa karşı olduklarını, bu bağlamda Kürt halkının istediği gibi yaşayabilme hakkını savunacaklarını, Diyanet İşleri Başkanlığı ve zorunlu askerliğin kaldırılması gerektiğini, İslamiyet’in sermaye düzeninin payandası yapılamayacağını, parasız eğitim ve sağlık istediklerini söyledi.
HDP Çorum Belediye Başkan adayı Erdoğan Bolat da yaptığı konuşmada 30 Mart’ta haramilerin saltanatını yıkacaklarını söyledi. AKP ve diğer partileri eleştiren Bolat, seçime sıkı hazırlandıklarını, genel seçimde şanslarını artıracaklarını, iktidarın 12 yıllık sürede yolsuzluk ve rüşvet batağına saplandığını, 17 Aralık’la birlikte ise tüm kirli işlerinin birer birer ortaya döküldüğünü vurguladı.
Bolat: “Geldiğimiz noktada büyük bir panik yaşayan AKP artık gidicidir. Sözde aklanmak adına her türlü yola başvuran AKP halkın vicdanlarında suçludur ve büyük bir yolsuzluk ve rüşvet batağının içerisindedir. Ve AKP’ye 30 Mart seçimlerinde hak ettiği ders mutlaka verilecektir” dedi. (Onur MÜLAZIM)Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@