Haydar Erdem’den “domuz” önergesi

CHP Mecitözü İl Genel Meclisi Üyesi Haydar Erdem, ‘yaban domuzlarıyla mücadele’ edilmesiyle amacıyla önerge teklifi verdi.

Güncel 05.05.2014, 22:30 05.05.2014, 22:31
861
Haydar Erdem’den “domuz” önergesi

CHP Mecitözü İl Genel Meclisi Üyesi Haydar Erdem, ‘yaban domuzlarıyla mücadele’ edilmesiyle amacıyla önerge teklifi verdi.

İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya başkanlığında gerçekleştirilen Mayıs ayı ilk oturumunda gündem dışı söz alan CHP Mecitözü İl Genel Meclisi Üyesi Haydar Erdem, çiftçinin korkulu rüyası haline gelen yaban domuzuyla mücadele konusunda çalışma yapılmasını istedi.

Yaban domuzu nedeniyle çiftçinin perişan olduğunu ifade eden Haydar Erdem, yaban domuzlarının bertaraf edilmesi konusunda bakanlık nezdinde gerekli girişimlerde bulunularak önlem alınmasını istedi.

Haydar Erdem’in önerge teklifi üzerine söz alan MHP Sungurlu İl Genel Meclisi Üyesi Celal Güngör ise Çorum İl Özel İdaresinin 2014 bütçesinde yaban domuzuyla mücadele konusunda bir kuruş dahi ödenek konulmadığını belirterek, ‘ödeneği bile olmayan bir konuda neyin mücadelesini yapacağız. Yaban domuzuyla mücadele için öncelikle bütçeye para aktarmamız gerek” ifadesini kullandı.

Celal Güngör, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün 2014 yılı bütçesinde yaban domuzuyla mücadele için 50 bin TL ödenek talebinde bulunduğunu ancak Meclis’in bu talebi reddederek ödenek aktarımında bulunmadığını da hatırlattı.

Yapılan görüşmenin ardından söz konusu önerge teklifi üzerinde gerekli değerlendirme ve incelemede bulunmak üzere oy birliğiyle Tarım ve Hayvancılık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@