18 Mart 2014 Salı 21:56
“Hayalimiz birleşmiş ve bütünleşmiş bir Çorum”

CHP İl ve Merkez İlçe Teşkilâtı İnönü Caddesi’nde (Garanti Bankası karşısı) seçim bürosu açtı.

Ulucamii emekli İmam Hatibi Hasan Kestek'in duası ile yapılan açılışa, CHP Milletvekili Tufan Köse, CHP İl Başkan Cengiz Atlas, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Belediye ve İl Genel Meclis Adayları ile vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan İl Başkanı Atlas, seçime sayılı günler kaldığını hatırlatırken, Çorum halkının kararını verdiğini savundu. Partilerinin bütün mahallelerde barış köprülerini kurduklarını belirterek Kenan Nuhut için açılan seçim merkezlerine tüm kesimlerden insanların geldiğini bildirdi. 31 Mart yerel seçimlerinde Nuhut’un seçilmesi halinde şeffaf, hesap verilebilir bir belediye yönetimi bulunacağını kaydeden Atlas, Belediye başkanlarının akçeli işleri olmaması gerektiğini, geçmişi tertemiz olan bir adayla yola çıktıklarını ve adaylarının geleceğinin de tertemiz olacağını bildirdi.Çorum Milletvekili Köse de seçimde muhtemel karışıklıklara karşı uyarıda bulunarak, “Sandık davası namus davasıdır” dedi.

Seçim merkezinin açılışında konuşan Kenan Nuhut ise gerek ülke genelinde gerekse kent yönetiminde bölücülük ayrımcılık yapan tüm mihraplara karşı en önce kendisinin duracağını vurguladı. 31 Mart’ta birleşmiş, bütünleşmiş, omuz omuza vermiş bir Çorum hayali bulunduğunu anlatan Kenan Nuhut, Çanakkale Zaferi’nin 99. yılının onurunu yaşadığımız şu günde şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle andığını kaydetti.

Seçim merkezlerinin CHP’ye ait olmasına rağmen her görüşten, her düşünceden, her yaştan insanın gelebildiğini anlatan Nuhut, “Bundan sonra Çorum’da oluşacak tabloyu bu seçim bürolarında görebilirsiniz. Bu çalışmalar bizi belediyeye götürecek. 31 Mart sabahı şeffaf, kollarını ve kapılarını herkese açmış, hesap verebilir belediyecilik anlayışıyla ben bütün Çorumluların belediye başkanı olmak istiyorum” dedi.
(Volkan SINAYUÇ)


Son Güncelleme: 18.03.2014 22:57