27 Ocak 2014 Pazartesi 12:13
Hastaneden kanser ilaçlarını çalan hırsızlar serbest bırakıldı
Edinilen bilgiye göre, 15 Ocak Çarşamba gecesi Balıkesir Devlet Hastanesi arkasında bulunan Kemoterapi Ünitesi'ne hırsız girdi. Kanser Tedavi Merkezi'nin etrafında güvenlik kamerası olmayan bölümündeki pencereyi kolaylıkla açan hırsızlar, buzdolabında muhafaza edilen birkaç çeşitteki kanser ilaçlarını çalıp kaçtı. Değeri binlerce lira tutarındaki ilaçları çaldıktan sonra ilaçları il dışında değişik yerlerde sattıkları öğrenildi. Balıkesir polisinin titiz çalışması sonucu ilaç hırsızlığının şüphelileri Çorum'da bir otelde yakalandı. Polisin delillendirme yaparak ulaştığı şüpheliler Balıkesir Emniyet Müdürlüğüne getirildikten sonra yapılan sorgulamalarının ardından adli makamlara teslim edildi. Cuma günü Balıkesir Adliyesinde Cumhuriyet Savcılığındaki ifadelerinin ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen H.B.K. (40) ve İ.D. (28) isimli iki şüpheli de 'adli kontrol' kaydı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
İstanbul'da ikamet eden şüphelilerin haklarında daha önce de karıştıkları yine ilaç hırsızlığıyla ilgili çok sayıda olaydan sabıka kayıtlarının bulunduğu öğrenildi.
Balıkesir Devlet Hastanesi Yöneticisi Tezcan Sezgin, Onkoloji Bölümü Kemoterapi Uygulama Merkezi'nde tedavi gören hastalara ait ilaçların tedavisi biten veya yarım kalan hastalardan kaldıktan sonra ihtiyaç sahibi olan başka kanser hastalarında kullanılmak üzere hastanede özel olarak muhafaza edildiğini söyledi.(İHA)
Son Güncelleme: 27.01.2014 12:16