Hastanede ilk kez kapalı sistem kalın bağırsak ameliyatı yapıldı

T.C Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi bir ilke daha imza atarak başarılı bir şekilde kapalı sistem kalın bağırsak kanseri ameliyatını gerçekleştirdi.

Güncel 18.11.2020, 21:30
852
Hastanede ilk kez kapalı sistem kalın bağırsak ameliyatı yapıldı

Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kapalı yöntem ile ilk kez yapılan “Kalın Bağırsak Kanseri” ameliyatının başarı ile tamamlandığı bildirildi.

Konu ile ilgili hastanenin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Karın ağrısı nedeni ile hastanemiz Acil Servisine başvuran hastanın yapılan radyolojik ve kolonoskopik tetkikler sonucunda “Kalın Bağırsak Kanseri” olduğu tespit edilmiştir.

Hastamız; Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Cerrahi Onkoloji Uzmanı Dr. Ertuğrul Gazi Alkurt ve Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanı Dr. Doğukan Durak tarafından ilk kez yapılan laparoskopik (kapalı yöntem) “Sağ Hemikolektomi” ameliyatı ile kanserli dokunun tamamı başarılı bir ameliyat ile çıkarılmıştır.

Kapalı ameliyat olması nedeniyle erkenden ayağa kalkabilen, yemeğini yiyebilen hastamız normal açık ameliyata göre daha kısa sürede iyileşerek taburcu olmuştur. Büyük merkezlerde yapılan bu özellikli ileri laparoskopi becerileri gerektiren ameliyatlar, bundan sonra hastanemizde yapılmaya devam edecektir”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@