05 Mart 2014 Çarşamba 23:59
Hastane temelini Çavuşoğlu atacak

Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün Çorum’a geliyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından 157 milyon 500 bin TL’lik ihale sonucunda Ankara yolu eski Karayolları Muayene İstasyonu’nun bulunduğu 128 bin metrekare alana yapılması planlanan 1048 yataklı Çorum Şehir Hastanesi’nin temeli atılıyor.

Yer tesliminin ardından temele hazırlanan 800 kişilik planlanan ancak yapılan ilavelerle 1048 yatağa ulaşan ve 18 ay içinde bitirilmesi hedeflenen hastanenin temeli bugün Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katıldığı bir törenle atılacak.

Hastane için ilimize gelecek olan Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Çorum programı da açıklandı. Buna göre Bakan Çavuşoğlu bugün saat 14.45’te Çorum Valiliği, 15.00’te ise Belediye’yi ziyaret edecek. Daha sonra saat 15.30’da Ankara Yolu üzerinde bulunan yeni hastane inşaatının temelini atacak olan Bakan Çavuşoğlu, saat 17.00'de ise Alaca Devlet Hastanesi'nin açılışını yaparak ilimizden ayrılacak.

Önceki akşam Mecitözü’nde incelemelerde bulunan Sağlık Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Agah Kafkas’ın da bugün yapılacak açılışa katılması bekleniyor. Genel yoğun bakım, cerrahi yoğun bakım, pediatrik servisi, KVC ünitesi, acil servis, ameliyathaneler, anne oteli, yanık tedavi merkezi, hemodiyaliz, 326 kişilik konferans salonu, seminer ve sergi salonu, 750 kapasiteli otopark gibi bölümleri olan hastanenin ayrıca Güney Kampüsü’nde yapılacak olan Tıp Fakültesi’ne tüp geçitle bağlanması hedefleniyor.

Öte yandan AKP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ise bu akşam Çorum’a gelecek. Geceyi Çorum’da geçirecek olan Erdem yarın saat 10.00'da Anitta Otel'de düzenlenecek AKP İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılacak.
(Volkan SINAYUÇ)


Son Güncelleme: 06.03.2014 00:21