17 Şubat 2014 Pazartesi 21:49
Hasan Tuluk’tan insan ilişkileri sunumu
Sunum öncesinde konuşan Okul Müdürü Nizamettin Arslan, İŞKUR, Limak Holding, Çorum Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi (OTML) işbirliğinde düzenlenen ‘Otelcilik Meslek Kursları’nın devam ettiğini belirterek aşçılık, servis ve kat hizmetleri alanında başlayan kurslara olan ilginin kendilerini memnun ettiğini kaydetti.

Metal Sanatçısı Hasan Tuluk da yaptığı konuşmada, ülkenin geleceğinin teminatı olan gençlerin bilgili, becerikli milli ve manevi değerlerle özdeş bir vatandaş olmasının herkesin ortak isteği olduğunu kaydetti.

Toplumları dünyada farklı kılanın ekonomik güçleriyle birlikte kültürel zenginlikleri olduğunu ifade eden Tuluk, donanımlı, dürüst, çalışkan bir nesil yetiştirmenin asli görev olması gerektiğini, bütün bunları başarmak için de çok çalışmak, hedef belirlemek, yapılan işi sevmek, sabırlı olmak ve zorluklar karşısında yılmamak gerektiğini anlattı.

Tuluk, “Hayatta başarılı olmak işinizi sevmek ve çok çalışmak kadar insanlar arası iletişim de çok önemlidir. Severek yapılan iş ibadet etmiş sayılır. Kişi bu sayede hem kendisini mutlu eder hem de çevresini. Ayrıca konuşmaları, giyimi, davranışları ile kendisine saygılı olanın başkalarından da saygı beklemeye hakkı olur. Saygının olmadığı yerde sevgiden söz edilemez. “ Gülen yüzle uzanan el, bakan göz ve konuşan dil karşılıksız kalmaz” dedi.(ÇORUM HABER)

Son Güncelleme: 17.02.2014 22:59