Hasan Coşgun, Dikici ve Kunduracılar Odası’na aday

Çorum’da Ayakkabıcılar Arastası esnafından Hasan Coşgun, Dikiciler ve Kunduracılar Odası başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Hasan Coşgun, Dikici ve Kunduracılar Odası’na aday

Çorum’da Ayakkabıcılar Arastası esnafından Hasan Coşgun, Dikiciler ve Kunduracılar Odası başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

05 Ocak 2014 Pazar 21:58
Hasan Coşgun, Dikici ve Kunduracılar Odası’na aday

Çorum Dikiciler ve Kunduracılar Odası’nın 24 veya 31 Ocak 2014 günleri yapılacak olan olağan genel kurulunda ilimizin en eski oda başkanı olan İhsan Dalyan ile birlikte Hasan Coşgun da adaylığını açıkladı.
Dalyan’ın bugüne kadar önemli hizmetler yaptığını belirterek kendisine teşekkür eden Coşgun düzenlediği toplantıda odanın artık gençleşmesi gerektiğini, aktif ve dinamik bir ekiple yola çıktıklarını vurguladı.
Oda Başkanlığına aday olan Hasan Coşgun, odanın yaklaşık 35 yıldır aynı kişi tarafından yönetildiğine dikkati çekerek, odanın artık kabuk değiştirmesi, kendini yenilemesi gerektiğini anlattı. Coşgun, 1983 yılından beri bu sektörde faaliyet gösterdiğini, ayakkabıcı esnafının sorunlarını çok iyi bildiğini, sorunlara çözüm üretmek ve odayı daha iyi yerlere taşımak için aday olduğunu bildirdi.
Odada artık gençlerin önünün açılması, odanın genç kadrolara teslim edilmesi gerektiğini anlatan Coşgun, genç ve dinamik bir kadro ile göreve talip olduklarını söyledi.
Birlik ve beraberlik içerisinde odayı daha iyi yerlere getirmek istediklerinin altını çizen Coşgun, mevcut başkan ve yönetime bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “artık değişim zamanı” dedi.
Esnaf için faydalı olabilecek her çalışmanın yanında yer alacaklarını dile getiren Coşgun, başkan seçilmesi halinde ayakkabıcı esnafının yoğun olarak faaliyet gösterdiği arastanın sorunlarını çözmek için çaba göstereceğini, oda üyelerinin hak ve menfaatlerini koruyacaklarını, gerçek anlamda bu işi yapanların hakkını savunacaklarını anlattı.
Coşgun, büyük marketlerin peynir, zeytin gibi ürünlerin yanında ayakkabı satmasına engel olmak için de girişimlerde bulunacaklarını, kayıt dışı kişilerin ayakkabı-terlik satmasına izin vermeyeceklerini, bu konuda belediye ve zabıta ile işbirliği içinde çalışacaklarını kaydetti. (Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 05.01.2014 21:59