11 Şubat 2014 Salı 22:06
“Harbi Çorumluyum, çakma değilim”
Törene AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, THK Genel Başkanı ve Mütevelli Heyet Başkanı Osman Yıldırım, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, THK Kurucu Rektörü Prof. Ünsal Ban, Ak Parti İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu, THK İzmir Hava Ulaştırma Dekan Yardımcısı Doç.Dr.İrfan Akkoç, THK Üniversitesi Havacılık meslek Yüksekokulu Müdürü Murat Ekici, kaymakamlar, AK Parti İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen, partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye'ye Afrika'dan gelen ve THK Üniversitesi Elektrik, Elektronik Mühendisliği bölümünde okuyan Amir'in zeybek gösterisinin de yer aldığı programda katılımcılar, gösteri sonunda aslen Çorum Sungurlu'da olduğunu söyleyen Amir'in "Harbi Çorumluyum, çakma değilim" sözleri ile kahkahaya boğuldu. TRT Türk Halk Müziği sanatçılarının birbirinden güzel türküleri ile devam eden programa O Ses Türkiye'nin birincisi Hasan Doğru'nun da türkülere eşlik etmesi programa renk kattı.

Törende açılış konuşmasını THK İzmir Hava Ulaştırma Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İrfan Akkoç, yaptı. Akkoç, THK Üniversitesinin kuruluşundan bu yana emeği geçenlere teşekkür etti. Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, THK Üniversitesinin son derece önemli olan alanlarının Selçuk'ta yer almasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kaymakam Boyacı, bu alanlarda eğitim gören tüm öğrencilere başarılar diledi.(İHA)
Son Güncelleme: 11.02.2014 22:06