“Halkın direnişi adaletle taçlanmalı”

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve 81 il müftüsü TBMM’yi ziyaret etti.

“Halkın direnişi adaletle taçlanmalı”

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve 81 il müftüsü TBMM’yi ziyaret etti.

21 Temmuz 2016 Perşembe 22:32
“Halkın direnişi adaletle taçlanmalı”

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın kabulüne TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’da katıldı.
Ziyarette Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Gazi Meclis'in ikinci defa gazi olduğunu söyleyerek, "81 il müftüsü, 118 bin din görevlimiz camilerin ışıklarını yakarak özgürlüğümüzün simgeleri olan nihalelerimizle milletimizi kendi hukukuna sahip çıkmaya davet etmiştir. Bu süreci, aziz milletimizin gösterdiği soylu direnişi iki şeyle taçlandırdığımızda anlamlı olacaktır. Birincisi millet olarak bu soylu direnişi adalet ve merhametle taçlandırmamız lazım. Bu soylu direnişi adalet ve merhamet ile taçlandırdığımız zaman tarihteki yerini alır. Aksi halde kin ve nefrete dönüşürse Allah korusun hepimiz zararlı çıkarız" şeklinde konuştu.
TBMM Başkanı Kahraman ise yaptığı konuşmada eğitim ne kadar önemli olduğunu gördüklerini dile getirerek, emrindeki tankın namlusunu onu ona teslim eden milletine çeviren insanların bu namluyu Meclis'e de çevirdiklerini anlattı.
Kahraman, milletin hürriyetine sahip çıktığını ve darbenin bu şekilde önlendiğini kaydederek, Türkiye'nin karıştırılmaya çalışıldığını ifade etti. Kahraman, "Hocam bir öneriniz vardı. Parti liderleri bulundukları illerde miting yapsınlar nihai olarak. İzmir'de yapsın Kemal Bey. Devlet Bey Osmaniye'de yapsın. Selahattin Bey nerede yapacak bilmiyorum. O da yapsın. Adı Selahattin. Ne olacak? Bırakalım hendekleri çukurları. Bölemezsiniz bu ülkeyi" dedi.(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 21.07.2016 22:33