“Halk yeni maden ocağı istemiyor”

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı toplantısı İl Genel Meclisi Başkanı Osman Günay yönetiminde gerçekleştirildi. Günay ve grup başkan vekillerinin bayram mesajları verdiği toplantıda CHP Dodurga İl Genel Meclisi üyesi Saadettin Akgül, Dodurga Tekkeköy civarında MTA tarafından yaptırılan maden arama çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Güncel 04.08.2020, 20:50
993
“Halk yeni maden ocağı istemiyor”

MTA’nın maden arama işini bir taşeron firmaya verdiğini anlatan Akgül, firmanın Çarşamba gününden itibaren arama sondajlarına başladığını ve bölgede 7 ayrı madenin olduğu yönünde iddiaların bulunduğunu söyledi. Bölgede tarım ile birlikte hayvancılık ta yapıldığını ve halkın bölgede yeni bir maden ocağı açılmasını istemediğini kaydeden Saadettin Akgül, maden ocağı bulunan bölgelerin coğrafi olarak yok olduğunu buna en iyi örneğin Dodurga olduğunu maden ocağı nedeniyle bölgede ekecek arazinin kalmadığını ocağın arazileri istimlak ettiğini ifade etti.

Altın aramada siyanürün vazgeçilmez olduğunu da hatırlatan Akgül, bölgedeki vatandaşların yeni bir maden ocağı açılmaması için imza kampanyası başlattığını ve toplanan imza sayısının giderek arttığını vurguladı.

AK Parti İl Genel Meclisi üyesi Fehmi Yağlı ise konuşmasında bölgede devlet tarafından değerli maden olup olmadığı yönünde bir araştırma olduğunu, bunun sadece tekke köy ve obruk olarak sınırlı olmadığını çevre illerde de devam ettiğini dile getirdi. Yağlı yapılan çalışmanın yer altı kaynaklarının haritalandırılması amacıyla yapıldığını ayrıca değerli bir maden bulunması halinde bölge insanlarının da bu durumdan faydalanacağını anlattı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@