04 Şubat 2014 Salı 22:24
Halil Top serbest bırakıldı
19 Aralık’ta Samsun’da çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Samsun E Tipi Kapalı Cezaevi’ne konulan Halil Top, dün mahkemeye çıkartıldı. Çorum Pir Sultan Abdal Derneği ve KESK üyeleri cezaevinde tutuklu bulunan dernek başkanları Halil Top’un mahkemesine katıldı.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen sanık Halil Top, "Ben iddianamede yer alan örgütü tanımam. Bu örgütle hiç bir bağlantım yoktur. Bağlı bulunduğum sendika ve dernek adına faaliyetlerde bulundum. Bu faaliyetler anayasal güvence altına alınan güvence, toplantı ve gösteri yapma özgürlüğü ile bağlıdır. Üzerime pek çok suç atılmaktadır. Bu suçların hiçbirini kabul etmiyorum. Beraatımı ve tahliyemi istiyorum" dedi. Sanık avukatları da müvekkillerinin suçsuz olduklarını, tutuklu sanık Halil Top’un tutuksuz olarak yargılanmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak, kaçma şüphesinin olması ihtimaliyle yurt dışına çıkma yasağı konularak tahliyesine karar verdi. Duruşma, ileri bir tarihe ertelendi.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 04.02.2014 22:24