Halaylarla kutladılar

Çorum Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Nevruz kutlamaları etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen etkinlik Mahsuni Şerif Parkı içerisinde gerçekleştirildi.

Güncel 23.03.2014, 22:36 23.03.2014, 22:20
1044
Halaylarla kutladılar

Çorum Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Nevruz kutlamaları etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen etkinlik Mahsuni Şerif Parkı içerisinde gerçekleştirildi.

KESK Çorum Şubeler Platformu Başkanı Mehmet Öztürk ve Halkların Demokratik Partisi İl Başkanı Abdulkadir Yıldız’ın konuşmaları ile başlayan programda etkinliğe katılanlar Nevruz Bayramı’nı ateş yakıp halay çekerek kutladı.

Emek ve demokrasi platformu üyeleri, Nevruz’u bu yıl; “Zulme, Zorbalığa, Yolsuzluğa Karşı Eşitlik, Özgürlük, Barış ve Adalet” temasıyla kutlarken kutlama programına; KESK, TKP, BDP, ÖDP, EMEP, HDP, YSGP ile Toplumsal Dayanışma yönetici ve üyeleri destek verdi.

Kutlamalarda konuşan Halkların Demokratik Partisi İl Başkanı Abdulkadir Yıldız, Nevruz’la birlikte yeni bir dönemi karşıladıklarını belirterek, “Halkı iliğine kadar sömüren hırsızlardan ve diktatörlerden kurtulacağımız bir döneme girdiğimizi biliyoruz. Türkiye halkları, AKP faşizmine karşı özgürlük, eşitlik ve emek ekseninde birlikte mücadele etmeye devam edecektir. Ve mücadelenin sonunda, elbette halklar kazanacaktır” dedi.Nevruz’un; yaşamın halklara getirdiği mücadele ışığının, barış, adalet ve kardeşliğin zaferiyle tüm yaşamı aydınlatması olduğunu anlatan Yıldız, halklar arasındaki eşitsizliklere, halkların diline, kültürüne ve inancına dönük yasaklama ve baskılara asla boyun eğmeyeceklerini kaydetti. Tüm toplumları birleştirerek (Kürt, Türk, Arap, Laz, Çerkez, Süryani, Rum, Ermeni, Dinli, Dinsiz, Müslüman, Hıristiyan, Alevi, Sünni, vs.) zamanlarını, iradelerini ve hayatlarını bugünle beraber dirilterek Nevruz’u kutladıklarını anlatan Yıldız, “Bizler Nevruz’la birlikte yeni bir dönemi karşıladığımızı biliyoruz. Halkı iliğine kadar sömüren hırsızlardan ve diktatörlerden kurtulacağımız bir döneme girdiğimizi biliyoruz. Türkiye halkları, AKP faşizmine karşı özgürlük, eşitlik ve emek ekseninde birlikte mücadele etmeye devam edecektir. Ve mücadelenin sonunda, elbette halklar kazanacaktır” diye konuştu

TERÖR ÖRGÜTÜ SLOGANLARI ATILDI
Mahsuni Şerif Parkı’nda gerçekleştirilen Nevruz Bayramı kutlamalarına gölge düştü, çok sayıda vatandaşın bir araya geldiği ve ateş yakıp eğlendiği programda, bazı gençler tarafından bölücü terör örgütü PKK lehine sloganlar atıldı. Kürtçe yapılan sloganların ardından bazı gençler yakılan ateş etrafında yine bölücü terör örgütünün kullandığı şarkılar eşliğinde halaylar çekti.
(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:13
Yatsı 21:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@