“Hal esnafının sorunlarını çözeceğiz”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, hal esnafının sorunlarını çözmek üzere harekete geçti.

“Hal esnafının sorunlarını çözeceğiz”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, hal esnafının sorunlarını çözmek üzere harekete geçti.

28 Şubat 2014 Cuma 23:54
“Hal esnafının sorunlarını çözeceğiz”
Beraberinde CHP İl Başkan Yardımcısı Uysal Bekar, Belediye Meclis Üyesi adayları ve bazı partililerle birlikte Sebze-Meyve Hali’ni ziyaret eden Kenan Nuhut, esnafın sorunlarını dinledi. Hal esnafının yoğun ilgisiyle karşılanan Nuhut, “Ben bir Çorumlu olarak, Çorum’un evladı olarak sizinle beraberim. Sizlerle el ele, kol kola meselelere çözüm bulmak istiyorum. Bunu samimiyetle kalpten söylüyorum” şeklinde konuştu.

Ziyarette esnaf, belediye tarafından yapılan yeni halde tahsis edilen dükkânların kira bedellerinin çok yüksek olduğunu, şuan ki hal ile yeni yapılan haldeki dükkânların kiralarının arasında uçurumlar olduğunu söyleyerek, belirlenen kiraları karşılayacak gücünün olmadığını anlattı.

Sorunun çözülmesi için CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut’tan yardım isteyen hal esnafı, halde tahsisli olanlar, kiracı olanlar, bir yıllığına 5 bin liraya anlaşma yapanlar olmak üzere 3 ayrı esnaf grubunun olduğunu, halde dengesiz bir planlamanın oluşundan muzdarip olduklarını dile getirdiler.

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut ise, avukat, profesör ve konunun uzmanı arkadaşlarını bu meseleleri çözmesi için görevlendireceğini, 31 Mart tarihinde belediyeye gelerek meseleyi ortak bir noktada buluşarak çözeceklerini dile getirdi.

Kenan Nuhut, “Belediyenin görevi sizin haklarınızı gasp etmek değil, çalışma şartlarınızı iyileştirmek olmalıdır. Bir belediye başkanının görevidir bu. Ben yaptım oldu mantığıyla işler yürümez. Burası bir hukuk devletidir. İnsanların hakları da gasp edilemez. Ben bu nedenle belediye başkan adayı oldum. Sağ olsun herkes de büyük teveccüh gösteriyor. Sizler artık çok rahat randevu alabileceksiniz. Çünkü biz kapıları sonuna kadar açacağız. Bizim fıtratımızda kapıları kapatalım da kimse gelmesin anlayışı yok.

Bilmelisiniz ki sizin haklarınız benim haklarım olarak kabul ediyorum. Çok yetenekli belediye meclis üyesi arkadaşlarımız var. Sorunlarınızın çözülmesi için bizim hukukçu arkadaşlarımız ve Ankara’dan gelecek profesör arkadaşımız sizlere yardımcı olsun. 31 Mart’ta da gelirsiniz hep birlikte ortak bir nokta buluruz. Çünkü belediye esnaf değil, belediye sanayi birimi değil, belediye top yekûn bir ticarethane değil. Belediye kar etmemeli. Belediye insanlara kar ettirmelidir insanlarına ve onlara huzurlu ve mutlu bir hayat imkânı sunmalıdır. Ben bir Çorumlu olarak, Çorum’un evladı olarak sizinle beraberim. Sizlerle el ele, kol kola meselelere çözüm bulmak istiyorum. Bunu samimiyetle kalpten söylüyorum” şeklinde konuştu.
(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 28.02.2014 23:55