“Haklarımız için 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız”

İşçi sınıfının uluslararası birlik-mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’ta Çorum’da sendikalar tarafından bir miting düzenlenecek.

“Haklarımız için 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız”

İşçi sınıfının uluslararası birlik-mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’ta Çorum’da sendikalar tarafından bir miting düzenlenecek.

27 Nisan 2017 Perşembe 01:32
“Haklarımız için 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız”

Çorum Valiliği'ne gerekli başvuruyu yapan 1 Mayıs Tertip Komitesi, 1 Mayıs Pazartesi günü saat 11.00'de Pir Baba Parkı önünde toplanacaklarını, daha sonra Saat Kulesi'ne kadar yürüyüş yapacaklarını, burada basın açıklamalarının ardından davul-zurna eşliğinde halay çekerek bu günü anlamına uygun, şanına yakışır bir şekilde kutlayacaklarını bildirdi.

1 Mayıs Tertip Komitesi, Eğitim-Sen Çorum Şube binasında basın toplantısı düzenleyerek kutlama programı hakkında bilgi verdi. Tertip Komitesi adına bir açıklama yapan Türk-İş İl Temsilcisi Sefer Kahraman, "1Mayıs İşçi Bayramı, dünyada ve ülkemizde olduğu gibi ilimizde de Türk-İş, DİSK, KESK, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerimizin katılımıyla birlik ve beraberlik içerisinde kutlanacaktır. İşçilerin, memurların, emeklilerin, gençlerimizin ve işsizlerimizin ortak sorunlarını hep beraber Emek ve Dayanışma Günü’nde haykıracağız" dedi.

Sefer Kahraman, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Bizler emek bileşenleri olarak işçilerin geleceğine ipotek koymayı amaçlayan düzenlemelere, kıdem tazminatımıza dokunulmasına, kazanılmış hakların elimizden alınmasına, çalışanların hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi, yaşama ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi, gelir dağılımındaki adaletsizliklerin kaldırılması, sendikal örgütlenme ve toplu iş sözleşme haklarının kazanılmasına, geçici işçilerimizin bir an evvel kadroya geçirilmesine, verilen sözlerine yerine getirilmesine, taşeron işçilerin durumuna bir çözüm bulunması gibi toplumsal sorunlarımızın dile getirilmesi için ellerimizde pankartlarımızla, sloganlarımızla, kadın-erkek, çocuklarımızla hep birlikte alanları dolduracağız.”

1 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat 11.00'de Pir Baba Parkı’nda toplanarak Saat Kulesi Meydanı'nda basın açıklamasıyla kutlamayı sonlandıracaklarını kaydeden Kahraman, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüze tüm sendikalar, sivil toplum örgütleri, siyasi partilerimiz ve Çorum halkımız davetlidir” dedi.

(Esra ESEN) 

Son Güncelleme: 27.04.2017 01:35