Hakkı Öznur: “Yazıcıoğlu olsaydı, açılım yapamazlardı”

Büyük Birlik Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Araştırmacı Yazar Hakkı Öznur, Muhsin Yazıcıoğlu’nun 25 Mart 2009’daki şüpheli helikopter kazasının üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen olayın devlet kurumları ve Hükûmet tarafından aydınlatılmak istenmediğini vurguladı.

Güncel 28.04.2014, 22:18 28.04.2014, 22:19
1014
Hakkı Öznur: “Yazıcıoğlu olsaydı, açılım yapamazlardı”

Büyük Birlik Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Araştırmacı Yazar Hakkı Öznur, Muhsin Yazıcıoğlu’nun 25 Mart 2009’daki şüpheli helikopter kazasının üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen olayın devlet kurumları ve Hükûmet tarafından aydınlatılmak istenmediğini vurguladı.

Hakkı Öznur, Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı’nın davetlisi olarak hafta sonu geldiği Çorum’da önce “Muhsin Yazıcıoğlu Fotoğraf Sergisi”ni gezdi. Daha sonra da “Türkiye’de Neler Oluyor?” başlıklı bir konferans sundu.

Araştırmacı Yazar Hakkı Öznur, Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu kritik süreçte Anadolu’nun dört bir yanından “Keşke bugün Muhsin Yazıcıoğlu olsaydı.” şeklinde dileklerin yükseldiğini belirterek, “Şehit liderimiz bugün olsaydı, bu Hükûmet ne PKK açılımı yapabilirdi? Ne de Ermeni açılımı yapabilirdi? dedi.

Öznur, fotoğraf sergisini gezmeden önce yaptığı basın açıklamasında, Muhsin Yazıcıoğlu’nun 40 yıllık siyasî yaşamı boyunca emperyalizmle mücadele ettiğini hatırlatarak şu görüşleri dile getirdi:

“Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, 55 yıllık ömründe ve 40 yıllık siyasî yaşamında daima demokrasinin ve millî iradenin yanında yer almıştır. Başkanımız her zaman vatanın ve milletin birliği ve beraberliği için çalışmıştır. Bölücülerle mücadele etmiştir. O daima mazlumun yanında yer almış, Nato’nun, gladyonun ve çetelerin karşısında olmuştur. Eğer Muhsin Başkanımız bugün yaşıyor olsaydı, Türkiye’nin kaosa sürüklenmesine müsaade etmezdi. Eğer O bugün aramızda olsaydı, Hükûmet ne PKK açılımı, ne de Ermeni açılımı yapabilirdi.”

BBP Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Hakkı Öznur, Muhsin Yazıcıoğlu’nun 25 Mart 2009’daki şüpheli helikopter kazasının üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen olayın devlet kurumları ve Hükûmet tarafından aydınlatılmak istenmediğini belirterek, “Bu elim olayla ilgili aradan geçen 5 yıla rağmen hâlâ bir iddianame bile yok. Maalesef bölücülerle, İmralı canisiyle kanka olanlar Şehit Liderimiz için kılını kıpırdatmıyorlar. Olayı örtbas etmeye, karartmaya çalışıyorlar. Fakat bizler bu meselenin takipçisi olacağız. Şehit liderimizi katledenler elini kolunu sallayarak dolaşırken, bu elim meseleyi kapatmaya çalışanlardan kesinlikle hesap soracağız. Okyanus ötesine de kaçsalar bunu bir gün mutlaka yapacağız.” diye konuştu.(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:55
Yatsı 21:27

Gelişmelerden Haberdar Olun

@