“Hain tuzaklar ülkemizi yolundan döndüremeyecek”

MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, Türkiye Cumhuriyeti’nin korkunç ve kanlı nitelikli kolektif bir terör kuşatması altında olduğunu belirterek, “Terörizm ve destekçisi karanlık odaklar, Türkiye’nin iradesini sarsmak, imajını sakatlamak maksadıyla her menfur yollar denemektedir. Terör her yerde, teröristler her tarafta derken, bu kez de devreye suikast girmiştir” dedi.

Güncel 20.12.2016, 23:47
210
“Hain tuzaklar ülkemizi yolundan döndüremeyecek”

Rusya Federasyonu’nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a düzenlenen suikast ile ilgili bir açıklama yapan Aras, şunları dile getirdi:

“Bu terörist eylemin bir polis memuru tarafından yapılması meselenin bir diğer hazin, ibretlik ve kuşkulu yanıdır. Kanlı saldırının, Türkiye-Rusya ilişkilerini zedeleme ve gölgeleme ihtimalini doğurmakla kalmayıp Ortadoğu ekseninde sonuçları da olabilecektir.

İki ülkeden gelen sağduyu mesajları, provokasyona gelinmeyeceğine dönük açıklamalar tereddüt ve kaygılı bekleyişlerin ağırlığını bir nebze hafifletmiştir.
Apaçık ortadadır ki, terör saldırıları, suikastlar, toplumsal kaynamalar, siyasi ve ekonomik bunalımlar Türkiye’nin elini zayıflatma, prestijini ve güvenirliğini bulandırma emellerine açıkça hizmet etmektedir.

Ülkemiz kara, son derece talihsiz ve belirsiz günleri yaşamaktadır.

Sistematik cinayetler, infial dalgasına yol açacak terörizm eylemleri ülkemizi köşeye sıkıştırmanın yanında bölgesel ve küresel planda mevzi kaybını da genişletebilecektir.
Tüm bu düşmanca gelişmelere rağmen, Türkiye içine düşürüldüğü zor günleri aşacak, saldırıları göğüsleyip püskürtebilecek güçtedir.

Hayasız komplolar, hain tuzaklar, hasmane tutumlar Türkiye Cumhuriyeti’ni yolundan döndüremeyecek, terör örgütleri ve arkalarındaki çevreler amaçlarına ulaşamayacaklardır.
Rus Büyükelçi’yi sırtından vuran katilin bağlantıları, kim ya da kimler tarafından devşirilip kullanıldığı her yönüyle açığa çıkarılmalıdır.

Hiçbir sebep, hiçbir bahane ülkemize ve milletimize emanet yabancı bir elçinin katledilmesini haklı gösteremeyecektir.”

(Haber Merkezi)  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@