Hacı Osman Ebiloğlu: “Engelliye yardımcı olmak insanlık görevi”

Çorum Vali Vekili Hacı Osman Ebiloğlu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, tüm engellilerin haftasını kutladı.

Güncel 11.05.2014, 21:58 11.05.2014, 21:56
1047
Hacı Osman Ebiloğlu: “Engelliye yardımcı olmak insanlık görevi”

Çorum Vali Vekili Hacı Osman Ebiloğlu, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, tüm engellilerin haftasını kutladı.

Vali Vekili Ebiloğlu, engellilere sahip çıkmanın onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunarak yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almanın herkesin ortak sorumluluğunda olduğunu ve bu işin sadece devlete bırakılmaması gerektiğini dile getirdi.

Ebiloğlu, “Bugün sağlıklı bir insan olabiliriz, ancak yarın bizlerin de engelli olmayacağının bir garantisi yoktur. Engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak, onların sorunlarına çözüm bulmak her şeyden önce bir insanlık görevidir” ifadesini kullandı. Yarın Anneler Günü’nün de kutlanacağına dikkati çeken Ebiloğlu, tüm annelerin gününü kutladı.

Vali Vekili Ebiloğlu’nun konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arası Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Ülkemiz genelinde olduğu gibi, ilimiz nezdinde de çeşitli etkinliklerle engellilerimizi yalnız bırakmamaya özen gösteriyoruz. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

Bugün sağlıklı bir insan olabiliriz, ancak yarın bizlerin de engelli olmayacağının bir garantisi yoktur. Engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak, onların sorunlarına çözüm bulmak her şeyden önce bir insanlık görevidir. Bizlerin yapabileceği en büyük destek onlara özgüvenlerini vermek, toplumda onların yeri olduğunu, toplumun onlarla bir bütün olduğunu anlayabilmektir. Önemli olan onların engellerle karşılaşmalarını önlemek, eğitimden sağlığa, kültürel etkinliklerden spora her alanda imkânlarını genişletmektir.

Anneler Günü ile Engelliler Haftası'nın aynı döneme gelmesi bizim açımızdan ayrıca önem taşımaktadır. Bu anlamlı günler, engelli annelerimizin yaşamlarını güçlendirmemiz gerekliliğini bir kez daha içimizde hissettirmektedir. Anne olmanın zorluğunu bir kat daha fazla yaşayan fedakâr engelli annelerimiz başta olmak üzere, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren, bize her daim yol gösteren bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, engellilerimiz için daha yaşanabilir bir hayat sunma arzu ve ideali içerisinde, tüm engelli vatandaşlarımıza huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini diliyorum.”
(ÇORUM HABER)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:13
Yatsı 21:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@