Hacı Nuri Lafcı: “Emeğin itibarsızlaştırılmasına izin vermeyeceğiz”

Sağlık-Sen Çorum Şubesi Basın ve İletişimde Sorumlu Başkan Yardımcısı Hacı Nuri Lafcı, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının haklarını ve saygınlığını koruma vebalini iliklerine kadar hisseden bir sendika olduklarını ifade ederek, emeğin itibarsızlaştırmasına geçmişte olduğu gibi bundan sonra da izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Güncel 16.02.2016, 22:15 16.02.2016, 22:16
698
Hacı Nuri Lafcı: “Emeğin itibarsızlaştırılmasına izin vermeyeceğiz”

Devletin şefkat elini temsil eden sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorumluluklarını layıkıyla yerine getirdiği gibi, devletin de onlara karşı devlet olmanın gereğini yerine getirmesi ve adil, güvenli çalışma şartlarını sağlaması gerektiğini söyleyen Lafcı, çalışanlara güvenli iş koşulları sağlanması gerekirken, memurun iş güvencesinin tartışılmasını, çok büyük bir haksızlık ve ayıp olarak gördüklerini söyledi. Lafcı,“Yıllardır 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun çalışan hakları ve özgürlükleri kısıtladığını, kamu çalışma sisteminin işleyişine dar geldiğini seslendiren bir sendikayız. ‘Gelin 657’yi daha hakkaniyetli ve özgürlükçü bir yapıya kavuşturalım. Devlete yakışan, çalışanlarına, daha adil ve insani koşullar sağlamaktır. Bugüne kadar buna yanaşmayıp, ‘memurun elinden iş güvencesini alacağız’ dendiğinde, bunun karşısında ilk önce Sağlık-Sen duracaktır, bundan da hiç kimsenin endişesi olmasın” dedi.
Sağlık-Sen kadroları olarak haksızlığa karşı, zulme karşı değerli bir duruş sergilediklerini söyleyen Lafcı, ülke ve bölge üzerinde oynanan oyunları gördüklerini, birlik ve beraberliği yok etmek isteyenlerin kirli ve vahşi planlarını sergilediğini, ancak bu zor günlerde milletin birlik mayası olmaya devam edeceklerini ifade etti.
İnsan merkezli, medeniyet köklerini yansıtan yeni Anayasa istediklerini belirten Lafcı, Sağlık Sen’in öncülüğünde milleti yeni Türkiye idealine sahip çıktıklarını anlattı.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@