Gürsel Yıldırım, “Atatürk’ün yolu aklın ve bilimin yoludur”

CHP İl Başkanı Gürsel Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı.

Güncel 24.04.2015, 00:07 24.04.2015, 01:02
862
Gürsel Yıldırım, “Atatürk’ün yolu aklın ve bilimin yoludur”
Her yıl 23 Nisan geldiğinde ülkenin sevinç ve mutluluk içinde bayramını kutladığını belirten Yıldırım, “Bu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e borçlu olduğumuz bir durumdur. Bu dünyada bu ülkede çocuk olarak yaşarken pozitif bir enerji ile insanın dolu dolu olduğu bu gün belki de dünyanın en güzel günüdür” dedi.
23 Nisan’ın bayram olarak kutlanılmasının ardında Meclis’in açılışının yanı sıra başka etkenlerinin de bulunduğunu kaydeden Yıldırım, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:
“Genç Cumhuriyetin bu önemli günü bir çocuk bayramı olarak kutlamak sanırım ki Atatürk gibi bir dahinin bir büyük insanın alabileceği bir karar olabilirdi. Burada hem ülkenin genelinde resmiyetten arındırılmış bir bayram coşkusu yaratmak hem de geleceğin şimdiki çocuklarda olduğu ince mesajını verebilmek sanırız ki bu dünyada sadece Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderin başarabileceği bir olay olarak insanlık tarihine geçmiştir. Her Türk vatandaşının ne olursa olsun Mustafa Kemal Atatürk ile her zaman gurur duyması gerekmektedir.
Bizlerin görevi bu meşaleyi gelecek nesillere aktarabilecek şekilde kendimizi yetiştirmek ve Mustafa Kemal’in devrimlerinin yolundan yürüyüp toplumu her türlü kara düşünce ve hareketlerden bu vesile uzak tutabilecek eğitimi de almak olacaktır. Unutmayalım ki Atatürk’ün yolu aklın ve bilimin yoludur. Akıl ve bilimin ışığından yürümek Atatürk’ün yolundan yürümek demektir.
Tüm dünyanın çocuklarına ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin kucak açan bu yüce bayram küçük büyük herkese kutlu olsun.”
(Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
28°
sağanak
banner303
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@