'Güney Kampüsü sağlık kampüsü olacak'

Üniversite kampüsü konusunda büyük bir gelişme kaydedildiğini ifade eden Alkan, yakın bir zamanda Kuzey Kampüsü’nde inşaatlara başlanacağını belirterek, Güney Kampüsü’nün de sağlık kampüsüne dönüşeceğini söyledi.

'Güney Kampüsü sağlık kampüsü olacak'

Üniversite kampüsü konusunda büyük bir gelişme kaydedildiğini ifade eden Alkan, yakın bir zamanda Kuzey Kampüsü’nde inşaatlara başlanacağını belirterek, Güney Kampüsü’nün de sağlık kampüsüne dönüşeceğini söyledi.

08 Ağustos 2014 Cuma 21:31
'Güney Kampüsü sağlık kampüsü olacak'
İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya ve beraberindeki İl Genel Meclisi Üyeleri Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret ederek üniversite çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Prof. Dr. Reha Metin Alkan sayesinde Hitit Üniversitesi’nin büyük projelere imza attığını, kampüs sorununun çözüme kavuşturulduğunu ve öğrenci sayısının da katlandığını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, bu durumdan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Hitit Üniversitesi’nin tüm kurumlarla iletişim halinde olduğunu ifade eden Kaya, İl Genel Meclisi olarak da her zaman her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Kaya, “Tüm Çorum olarak sizi ziyarete geldik. Üniversitemiz sayenizde güzel bir ivme kazandı. ‘Mesele Çorum ise Gerisi Teferruattır’ anlayışıyla Çorum için gece gündüz çalışıyoruz. Yapacağınız daha iyi çalışmalarla başarılarınızın devam edeceğine inancımız tamdır. Bizler de sizin yanınızdayız ve size her zaman desteğe hazırız.” diyerek Prof. Dr. Alkan’a çalışmalarından dolayı teşekkür edip görevinde başarılar diledi.

Nezih bir grubu ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkan ise, üniversitenin birkaç yıl içerisinde tüm paydaşlarının desteği ile merkez ve ilçelerle beraber çok ciddi bir gelişim yaşadığını belirtti. Üniversite kampüsü konusunda büyük bir gelişme kaydedildiğini ifade eden Alkan, Hitit Üniversitesi’nin öğrenci sayısının 15 bine ulaştığını ifade ederek Merkez Laboratuvar, Çorum MYO 1. ve 2. Etap, Teknokent ile Sungurlu MYO ve Alaca MYO inşaatlarının da devam ettiğini söyledi.

Yakın bir zamanda Kuzey Kampüsü’nde inşaatlara başlanacağını ifade eden Alkan, 2016 Dünya Güreş Şampiyonası’nın Hitit Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olması nedeni ile de güzel bir spor salonunun şehrimize ve üniversiteye kazandırılacağını belirtti.

Tıp Fakültesi’nde yaşanan gelişmelere de dikkat çeken Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkan, Güney Kampüsü’nün bir sağlık kampüsü olacağını söyledi. Prof. Dr. Alkan, “Üniversitemizin gelişimini hep beraber, omuz omuza vererek sağladık. Memleketimiz güzel hizmetleri hak ediyor. Bu güzel gelişmelere inşallah hep birlikte devam ederiz” dedi.

İl Genel Meclisi Üyelerinin üniversite ile ilgili sorularını yanıtlayan ve Teknokent hakkında bilgi veren Alkan, ziyaretlerinden dolayı İl Genel Meclisi üyelerine teşekkür etti.
(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 08.08.2014 21:41