Gül: “Çorum’u eski dokusunu yeniden imar ediyoruz”

Kentin eski yerleşim yerleri olan Çöplü, Kunduzhan ve Çepni Mahallesi’nde Başkan Yardımcısı Zahir, Fen İşleri Müdürü Yıldırım, muhtarlar Kılcı, Akçal ve yol bakım amirleri ile birlikte inceleyen Başkan Gül, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Gül, bu mahallelere açılan yollarla uzun yıllar ulaşım sorununun yaşanmayacağını dile getirdi.

Güncel 30.09.2018, 21:09
503
Gül: “Çorum’u eski dokusunu yeniden imar ediyoruz”

Çorum’un eski yerleşim yerleri Çöplü, Kunduzhan ve Çepni Mahalleleri adeta yeniden inşa ediliyor. Çorum Belediyesi yeni yapılanan bölgelerde, uzun yıllar ulaşım sorununun yaşanmaması için yeni yol açma çalışmalarına devam ediyor.

Yeni açılacak olan yol güzergâhlarında alt yapı çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Yol çalışmalarını Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Fen İşleri Müdürü Mikdat Yıldırım, Çöplü Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kılcı, Kunduzhan Mahallesi Muhtarı Kadir Akçal ve yol bakım amirleri ile birlikte inceleyen Başkan Gül, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Şehir merkezinde yapılan yeni yol çalışmalarıyla hedeflerinin trafik sorununu çözmek olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Zeki Gül, “Karaman Çavuş Caddesi ile Hıdırlık Caddesini birbirine bağlayacak olan yeni yolda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Büyük kamulaştırma maliyetleri ile açtığımız yeni yollarımızda alt yapı çalışmalarını tamamladık. Yollarımızı hizmete sunmak için asfaltlama çalışmalarına başladık. Şehrimizde yeni açtığımız cadde ve bulvarlarımız ile şehir içi ulaşımda önemli sorunların önüne geçmiş olacağız. Özellikle şehrimizin eski yerleşim yerleri olan Çöplü, Kunduzhan ve Çepni Mahalleleri adeta yeniden inşa ediliyor” dedi.

Yeni yollarda yapılan çalışmaları iki etap halinde sürdürdüklerini ifade eden Başkan Gül, “Çöplü Caddesi, önceden 10 metre genişliğinde bir yoldu. Şimdi caddemizi 30 metreye çıkarttık. Yolumuz genişleyeceği için üzerinde kalan binaları kamulaştırdık. Sonrasında da yıkımlarını gerçekleştirdik. Yolun alt yapısını güçlendirmek için yağmursuyu, içmesuyu, kanalizasyon şebekesini döşedik. Sonrasında da elektrik, Telekom gibi alt yapı yatırımı olan kurumlarımız gerekli çalışmalarını yaptılar.

Çöplü Caddemizin ilk etabı Akpınar Caddesinin başladığı kısımdan itibaren İsa Halife Caminin yanına kadar olan kısımda toplam 2 bin ton asfalt serimi yapacağız. Yine Osmancık Caddesi’ni Akşamseddin Caddesine bağlayacağımız alan ise diğer etabımız. Burada da 20 metre genişliğinde yeni yol açıyoruz. Asfalt serimine başlayacağız. Bu yollar ile ana arterlerdeki ulaşım ağının daha da rahatlaması sağlanacak. Şehir merkezinde önemli bağlantı noktalarından birini oluşturacak. Çöplü Caddelerimizde çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Yeni yollar ve kavşaklarımız ile ulaşım konusunda büyük bir rahatlama sağlayacağız” diye konuştu.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@