“Güçlü bir halk seçeneğini oluşturmak için mücadeleye”

Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Hikmet Aydın, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Sermaye partilerinin emekçilerin demokrasi özlemlerine yanıt verecek siyasal programlar ortaya çıkarmadığını, emekçilerin yalnızca bir oy kaynağı olarak görüldüğünü belirterek, Başbakan Erdoğan'ın 'balkon konuşması' ile tüm muhalif kesimlere savaş ilan ettiğini vurguladı.

Güncel 03.04.2014, 23:24 03.04.2014, 23:25
428
“Güçlü bir halk seçeneğini oluşturmak için mücadeleye”

Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı Hikmet Aydın, yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Sermaye partilerinin emekçilerin demokrasi özlemlerine yanıt verecek siyasal programlar ortaya çıkarmadığını, emekçilerin yalnızca bir oy kaynağı olarak görüldüğünü belirterek, Başbakan Erdoğan'ın 'balkon konuşması' ile tüm muhalif kesimlere savaş ilan ettiğini vurguladı. Aydın, AKP'nin seçim sonuçlarını iç ve dış politikada siyasi bir fırsata çevirmeye çalışacağını belirtilerek, buna karşı emekçilerin güçlü bir halk seçeneğini yaratması için HDP'nin önemine dikkat çekti.

EMEP İl Başkanı Aydın’ın açıklaması şu şekilde:

“Genel seçim süreci gibi yaşadığımız bir yerel seçim sürecini geride bıraktık. Seçimin kazananı, kaybedeni ile ilgili tartışma uzun bir zaman sürecektir. Ancak halkın ihtiyaç ve beklentileri bakımından, hangi belediyenin kimin tarafından kazanıldığından çok, ortaya çıkan siyasal sonuçları değerlendirmek daha yararlı olacaktır.

Egemen güçlerin birbiriyle çatışmasından bir demokrasi doğmayacağını seçim sonuçları bir kez daha göstermiştir. Diğer yandan iktidarda ya da muhalefette olsun bütün düzen partileri işçi sınıfı ve diğer emekçileri yine sadece bir oy kaynağı olarak görmüş; onların demokrasi özlemlerine yanıt verecek siyasal programlar ortaya çıkaramamışlardır.

İşçi sınıfının, emekçilerin, ezilen tüm toplumsal kesimlerin hak ve özgürlükler mücadelesinin merkezi ve ittifak adresi olarak HDP-HDK yapılanmalarının geliştirilip, güçlendirilmesi ve ülkenin temel demokrasi sorunlarının çözümü etkin bir mücadele merkezi olması yönünde çabalarımız ve çalışmalarımız devam edecektir.

Emek Partisi olarak biz de seçim süreci ve sonucunun bize yüklediği sorumluluk ve görevlerin farkındayız. Güçlü bir halk seçeneğini ve siyasetini oluşturmak için mücadele edeceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz."
(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@