“Güçlü anne güçlü nesil, güçlü gelecek demektir”

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Şube Başkanı Ahmet Saatcı “Anneler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak annelerin sadece çocuklarını değil toplum ve geleceği de inşa ettiğini söyledi.

Güncel 14.05.2018, 23:50
372
“Güçlü anne güçlü nesil, güçlü gelecek demektir”

Toplumların anını ve yarınını şekillendiren en mukaddes makamlardan birinin annelik olduğunu söyleyen Ahmet Saatcı, dünyanın tüm kültürlerinde anneliğin kıymetli olduğunu, kültür coğrafyamızda ise annelerin övgülerin en kıymetlisine “Cennet annelerin ayakları altındadır” düsturu ile mazhar olduğunu kaydetti.

Bir eliyle beşik, diğer eliyle dünyayı sallayan annelerin her alanında hayatın belirleyici unsuru olduğunu kaydeden Saatcı mesajında şunları söyledi: “Güçlü anne güçlü nesil, güçlü nesil güçlü gelecek demektir. Annelik, kadını güçlü kılan en soylu eylemlerden biridir. Anneliği ile toplumun can damarlarına kan pompalayan kadınlarımızı baskı, şiddet ve aşağılama ile hayatın dışına iterek esasında kadını değil toplumu zayıflatan her anlayışın sorunlu olduğuna inanıyoruz. Bu vesile ile hayatın tüm güzelliklerine layık olan, baştacımız annelerimizin Anneler Günü'nü tebrik ediyor, ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Ocak 2021
İmsak 06:22
Güneş 07:50
Öğle 12:57
İkindi 15:31
Akşam 17:55
Yatsı 19:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@