Gönül Elçileri Projesi’nde Çorum, ülke genelinde ön sıralarda yer aldı

Vali Sabri Başköy’ün eşi Fatma Başköy, Çorum’dan ayrılmadan önce yazılı bir açıklama yaparak, Gönül Elçileri Projesi’nde Çorum’un ülke genelinde ön sıralarda yer aldığını bildirdi.

Güncel 29.09.2014, 00:52 29.09.2014, 00:55
1032
Gönül Elçileri Projesi’nde Çorum, ülke genelinde ön sıralarda yer aldı
Vali Sabri Başköy’ün eşi Fatma Başköy, Çorum’dan ayrılmadan önce yazılı bir açıklama yaparak, Gönül Elçileri Projesi’nde Çorum’un ülke genelinde ön sıralarda yer aldığını bildirdi.

Çorumlulara “Çorum’un yürekli insanları” diye hitap eden ve 19 Aralık 2012 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hayata geçirilen, vali eşlerinin koordinatör olarak görevlendirildikleri “Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesiyle” çalışmalarının başladığını anlatan Fatma Başköy, “Bu projeyi gönülden sahiplenerek; hep birlikte insana dokunma, hayata farklı pencerelerden bakabilme, bir yüreğe inebilme, bir kalbi kazanma, kısacası insanı insan yapan özümüzdeki tüm güzellikleri sizlerle paylaşmanın azami gayreti ve gayesi içerisinde olduk” dedi.

“Yaklaşık iki yıllık süreçte sizlerle birlikte birçok güzelliği birlikte tanıttık, birlikte yaşadık, birlikte paylaştık. Birçok hayırlı işe birlikte şehadet ettik” ifadesini kullanan Fatma Başköy, proje ile ilgili şu bilgileri verdi:

“İlimizdeki kadın, çocuk, yoksul, engelli, yaşlı, şehit, gazi yakınları başta olmak üzere, sizlerin gönül desteği ve gücüyle birçok projede birlikte yer aldık. Sizlerin gayret ve çabalarıyla 44.480 gönül elçisiyle İlimizi, ülke sıralamasında 3’üncü sıraya taşıdık. Gönül Elçileri projesinin en önemli ayağı olan Koruyucu Aile uygulamasında Türkiye genelinde 38 aile yanında 45 çocuğumuzla 24’üncü sıraya yükseldik. Projenin İkinci Ayağı olan ve yaklaşık bir yıldır uygulanan ‘Kadın ve Güçlenme-Kadınlar için Mesleki Eğitim Projesi’nde İlimiz genelinde 3000’i aşkın kadınımızın mesleki liselere kayıt yaptırdığını, açık ortaokula ise yoğun bir şekilde kayıtların devam ettiğini memnuniyetle takip ettik.

Projenin diğer ayakları olan engelliler, yaşlılar ve yoksullukla mücadele ana başlıklarında yerini bulan kısımlarını da, diğer ayaklarla birlikte hem tanıttık, hem de bu konularla ilgili bir çok proje ve etkinlikte sizlerle birlikte yer aldık.

Çorum’un zengin yürekli gönül elçileri; şu an itibariyle geriye dönüp baktığımızda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı İlimiz kuruluşlarında kalan tüm çocuklarımızın, engellilerimizin, yaşlılarımızın, çocuk ve umut evlerimizin sahibi, hamisi, umudu oldunuz. Onlar artık biliyorlar ki Devletimizin sımsıcak şefkati yanında, toplumun tüm kesimlerinde onlara kucak açan, bağrına basan, onları gülen yüzü, tutan eli, yürüyen ayağı, gören gözü olan gönüllüler ordusu var. Ortaya konan samimi bir yürek olunca aşılamayan engel, girilemeyen kapı olmazmış. Bunu bizlere belki pas tutmuş yüreklere siz öğrettiniz. İyi ki böylesi bir iyilik yarışıyla başladı herşey. Siz her tabakadaki insana samimiyeti, karşılıksız sevmeyi, özveriyi, sadakati, huzuru, yardımlaşmayı, acıyı ve sevinci, paylaşmayı, farkettirdiniz. Kısacası yüzlerce pencere açtınız, gönülden gönüle köprüler kurdunuz. Gönül hamurumuzda varolan sevgi, merhamet ve hoşgörüyü zirve yaptınız. Mevlana’nın ‘gönülden gönüle pencere vardır’ sözünü eyleme dönüştürdünüz.”

Gönül Elçileri’ne şükran duygularını iletirken “Bu zamana kadar her sahada, başta şahsıma ve tüm insanlara verdiğiniz değerli katkıları, ömrümün sonuna kadar değerli bir emanet gibi muhafaza edeceğimi bilmenizi isterim” diyen Fatma Başköy, projeye katkılarını esirgemeyen Vali Sabri Başköy’e, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve eşi Hatice Külcü’ye, ilçe kaymakamlarına ve eşlerine, tüm kamu kuruluşlarının yönetici ve çalışanlarına, tüm yurttaşlara teşekkür etti.Fatma Başköy’den sosyal kurumlara veda ziyareti
Gönül Elçileri İl Koordinatörü Vali Sabri Başköy’ün eşi Fatma Başköy, Çorum’dan ayrılmadan önce Hacı Ahmet Akdağ Huzurevi, Atıl Üzelgün Huzurevi, TKO Sevgi Evleri, TOKİ Engelsiz Yaşam Merkezi ile Umut ve Sevgi Evlerine veda ziyaretlerinde bulunarak, buralarda barınan çocuk, genç, engelli ve yaşlılarla helalleşti. 
(ÇORUM HABER) 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@