“Godot’yu Beklerken” Çorum’da sahnelenecek

Antalya Devlet Tiyatrosu’nun “Godot’yu Beklerken” isimli oyunu Çorumlu tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.

Güncel 01.03.2019, 00:15
511
“Godot’yu Beklerken” Çorum’da sahnelenecek

Dave Hanson’un yazdığı, Ekin Tunçay Turan’ın dilimize çevirdiği ve İlham Yazar’ın yönettiği 2 perdelik oyun bugün saat 20.00’de, yarın ise 14.00 ve 20.00 olmak üzere Çorum Devlet Tiyatro Salonu’nda üç kez sahnelenecek.

Sedat Mayadağ, Gökhan Tüzün ve Gökçesu Ulukut’un rol aldığı ve biletleri 4.5 ve 7.5 TL’den satışa sunulan oyunun konusu ise şu şekilde: “Oyun bir tiyatroda sergilenen Samuel Beckett'in “Godot'yu Beklerken” oyununun sahne arkasında iki yedek oyuncunun yaşadıklarını anlatmakta; Oyun bekleme durumuna geçmeyi bekleyen yedek oyuncuların hikayesidir. Hayatları boyunca görünmeye çalışan ama görünmez olarak kalanların umutlarını, beklentilerini, hayallerini anlatan...

Sanata ve özellikle oyunculuğa olan tutku ve sevgilerinin ışığında; duygularını, beklentilerini, özlemlerini, kıskançlıklarını, üzüntülerini ve mutluluklarını paylaşmanın yanı sıra, aktörlerin yaşadıkları zorluklara ve gösterdikleri fedakârlıklara da değinerek çelişkiler içinde dövünen. Hırs ve komplekslerini, beceriyle beceriksizlik arasındaki bariz uçuruma nasıl görünmez bir köprü kurup cesaretle dolaştıklarını, büyük bir keyifle egolarını nasıl kabarttıklarını da çarpıcı diyaloglarla gözler önüne sererler…”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@