“Girişimcilik ruhu teknoloji ile birleştirilmeli”

Hitit Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ile Siyaset Bilimi Kamu Yönetimi Bölümü’nde Seçmeli Girişimcilik dersini başarıyla tamamlayan öğrencilerin sertifikaları törenle dağıtıldı.

Güncel 30.03.2016, 00:52 30.03.2016, 00:53
554
“Girişimcilik ruhu teknoloji ile birleştirilmeli”

Gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, KOSGEB Çorum İl Müdürü Hami Danış, KOBİ Uzmanı Gökhan Yürürer, girişimcilik dersinin verilmesinde emeği geçen öğretim elemanları ve çok sayıda öğrencimiz katıldı.
Sertifika dağıtım öncesi konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Alkan, Hitit Üniversitesi’nde öğrenci odaklı yönetim anlayışıyla çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ve öğrencilerin kendi projelerini üretmelerine ve bu projeleri hayata geçirmelerine her zaman destek verdiklerini ifade ederek, üniversitelerinin Türkiye’de Girişimcilik Dersi’nin verildiği ikinci üniversite olduğunu belirtti.
Dünyada 100 milyon kişinin oynadığı Candy Crush oyunun piyasa değerinin 5.9 milyar dolara ulaştığını, 59 mühendisin çalıştığı Whatsapp’ın 2014 yılında marka değerinin 19 milyar dolar olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Alkan, “Girişimcilik gerçekten çok ciddi şekilde özümsenmesi gereken, dikkate alınması gereken bir konsept” diyerek, girişimcilik ruhunu teknolojiyle birleştirerek hareket edilmesi gerektiğini vurguladı.
Girişimcilik dersini başarı ile tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan öğrencilere 150 bin liraya varan destek verilmesinin gurur verici olduğunu ifade eden Alkan, KOSGEB Yeni Girişimcilik Desteği ile 21 öğrencinin yaklaşık olarak 3 milyon 150 bin TL değerinde bir destek kazandığını belirtti. Alkan, “Vereceğimiz sertifikalar veya temsili çekler inşallah sizlerin hayırlı, güzel işler yapmasına vesile olacak. 150.000 TL başlangıç için güzel bir destek. İnşallah memleketimize güzel, yararlı çalışmalar yaparsınız ve bizlerde sizlerle bir kez daha gurur duyarız” dedi.
KOSGEB ile HİTÜ arasında örnek bir işbirliğinin yapıldığını ve ortak çalışmaların artarak devam edeceğini söyleyen Alkan, başta KOSGEB Çorum İl Müdürü Hami Danış olmak üzere KOBİ Uzmanı Gökhan Yürürer ve KOSGEB çalışanları ile Üniversitemizde Girişimcilik dersinin verilmesinde emeği geçen Prof. Dr. İrfan Çağlar, Doç. Dr. Selçuk Kendirli, Doç. Dr. Sabiha Kılıç, Yrd. Doç. Dr. Eşref Savaş Başcı, Yrd. Doç. Dr. Gökben Bayramoğlu, Yrd. Doç. Dr. İlker Sakınç, Yrd. Doç. Dr. Hülya Çağıran Kendirli, Öğr. Gör. Dr. Fatih Konak ve Öğr. Gör. M. Emre Çağlar’a teşekkür etti.
KOSGEB Çorum İl Müdürü Hami Danış da HİTÜ ile yapılan etkinlikler ve işbirliklerinden büyük memnuniyet duyduğunu dile getirerek, KOSGEB’in yapmış olduğu çalışmaları ve destekleri anlatan bir sunum gerçekleştirdi.
Program, Girişimcilik dersini başarı ile tamamlayıp sertifika almaya hak kazanan 21 öğrenciye sertifikalarının ve temsili çeklerinin verilmesinin ardından sona erdi.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@