“Girişimcilik kursu" düzenlenecek

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odası (ÇESOB) ve İŞKUR işbirliğiyle “Girişimcilik Kursu" düzenlenecek.

“Girişimcilik kursu" düzenlenecek

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odası (ÇESOB) ve İŞKUR işbirliğiyle “Girişimcilik Kursu" düzenlenecek.

16 Ocak 2017 Pazartesi 01:09
“Girişimcilik kursu" düzenlenecek

İŞKUR İl Müdürü Ali Şahan ve ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç,  TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal’ı ziyaret etti.

İŞKUR Kurslar Şefi Mahmut Çam ile TSO Danışmanı Zafer Eyvaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette, bu yıl içerisinde herhangi bir iş kurma düşüncesi olup da, bu düşüncesini gerçekleştirme imkânı olmayan ya da sınırlı olan vatandaşların kendiişlerini kurmalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak, hem kendisinin iş sahibi ve işveren durumuna gelmesine, hem de yeni istihdam alanları yaratmalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlenmesi planlanan “Girişimcilik Kursları” hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

Önümüzdeki aylarda düzenlenmesi planlanan “Girişimcilik Kursu” hakkında bilgi veren TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, kursların 25’er kişilik gruplar halinde TSO ve Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odası toplantı salonlarında düzenleneceğini kaydederek, talep geldiği takdirde ilçelerde kursların düzenlenebileceğini söyledi.

Kurs bitiminde başarılı olan kursiyerlere katılım belgesi verileceğini anlatan Başaranhıncal, “Katılım belgesine sahip olan vatandaşlarımız, iş kurma planı hazırlayıp resmi işyeri açma şartlarını yerine getirdikten sonra KOSGEB’e başvuru yapabilecekler. Başvurunun uygun bulunması halinde yine KOSGEB tarafından 50.000-TL’ye kadar hibe desteği verilirken, kullanılacak makineler ve teçhizat için de 100.000-TL’ye kadar kredi desteği verilebilecektir” dedi.

Eğitimlerin 4 fiili gün, günde 8 saat olmak üzere toplamda 32 saat olarak uygulanacağını ve eğitime her gün devam etme zorunluluğu bulunduğunu kaydeden Başaranhıncal, kursa katılmak isteyen vatandaşların kursa katılım şartları ve detayları hakkında İŞKUR İl Müdürlüğü’nün 213 83 39 ve ÇTSO’nun 224 05 31-131 numaralarından bilgi alabileceğini belirtti.

(Haber Merkezi)

Son Güncelleme: 16.01.2017 01:10