“Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık”

Çorum Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından “Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık” kampanyasına destek verilmesi gerektiğine ilişkin bir mesaj yayınlandı.

Güncel 02.11.2020, 19:49
279
“Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık”

Kampanyanın Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından 20 Mayıs 2020’de başlatılan “Türkiye’nin Gıda Kayıpları ve İsrafın Önlenmesi, Azaltılması ve Yönetimine İlişkin Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı”nın www.gidanikoru.com adresinden erişime açıldığı belirtildi.

Kampanyanın görünürlük faaliyetleri çerçevesinde sosyal medya hesapları (twitter, youtube, instagram, facebook/@gidanikoru) açılarak kampanyanın ülke çapında görünürlüğünün artırılması ve desteklenmesinin amaçlandığı da vurgulandı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Gıda kayıpları ve israfı ile mücadelenin amaçlandığı “Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık” kampanyasının ülkemiz ve dünya toplumlarında daha yüksek farkındalık oluşturması için www.sofranasahipcik.com sitesinde halkımızın gıda kayıp ve israfı ile mücadele edeceği ve bireysel olarak “Söz Vereceği” bir dijital imza hareketi başlatılmıştır.

Siz kadirşinas Çorum halkımızı gıda kayıp ve israfını azaltmak için üzerinize düşeni yaparak bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz.“Söz veriyorum” diyerek başlatılan ulusal seferberliğe Çorum Halkı olarak biz de katılalım. Başarısı her birimizin, her kesimin onu sahiplenmesine bağlı olan bu kampanya, Türkiye’nin kampanyasıdır. “Gıdanı Koru-Sofrana Sahip Çık” Çorum!”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Aralık 2020
İmsak 06:11
Güneş 07:41
Öğle 12:36
İkindi 14:59
Akşam 17:20
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@